Gülpınar Gecesini Gündüzüne Kattı

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde Siverek halkı Belediye Başkanına tepkili olsa da AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar’ın sevgisi tekrardan kendisini gösterdi.

Gülpınar Gecesini Gündüzüne Kattı

Milletvekili seçildiği 2011 yılı seçimlerinden bu yana, AK Parti’ye Siverek’te üst üste zaferler yaşatan Milletvekili Gülpınar, 16 Nisan’da vatandaşların oyladığı Cumhurbaşkanlığı sistemi ve yeni anayasa referandumu sınavından da başarıyla geçti.

BELEDİYE 34 YIL SONRA İKTİDARLA BULUŞTU

2014 yılı yerel seçimlerinde, Siverek’te Belediye’yi 34 yıl sonra iktidarla buluşturan Milletvekili Gülpınar, bölgedeki aşiretler, kanaat önderleri, esnaf ve vatandaşlarla olan diyalogu, eşit hizmet anlayışı, dürüst siyaset adamlığı ile HDP’nin de oldukça güçlü olduğu Siverek’te yüzde 46 (46.500 oy) ile AK Parti’nin Belediye seçimlerini kazanmasında etkili olmuştu.

SİVEREK’TE AK PARTİ’NİN YÜKSELİŞİ

Gülpınar ile birlikte, AK Parti’nin Siverek’teki her seçimde oy oranı arttı. 2011 genel seçimlerindeki yüzde 49, 2015 genel seçimlerindeki yüzde 56’lık oy oranı, 16 Nisan 2017’deki halk oylamasında yüzde 64.3’e ulaştı.

GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATTI

Milletvekili Gülpınar, Siverek’te yoğun bir referandum kampanyası sürecini geride bıraktı. AK Parti Siverek ilçe teşkilatı ile birlikte Siverek’te vatandaşlara yeni anayasayı ve cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı. Gülpınar, Siverek kırsalında referanduma karşı olan özellikle de sol görüşlü ailelerle önemli temaslarda bulundu. Gülpınar’ın Siverek’teki çabasıyla, AK Parti’nin kırsaldaki oylarında önemli artış yaşandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER