Denizliden Siverek’e Kardeşlik Eli

Denizlili ana okul öğrencileri Siverek Gedik İlk ve Ortaokulu için kitap toplayacak .

Denizliden Siverek’e Kardeşlik Eli

Siverek ilçesinde birçok okulun kütüphanesi yok, olanlarda kitap sıkıntısı çekiyor. Öğretmenlerin ve gönüllülerin çabalarıyla Siverek okullarında başlatılan m kampanya sonucu okulların kütüphaneleri kitaplara kavuşuyor.

İstanbul’da görev yapan Eğitim Uzmanı Siverekli Arzu kılıç ile Gedik ilkokulunda görevli öğretmen Mustafa Pekşahin’in çabalarıyla  “Bir Kitap Bir Arkadaş” isimli kitap kampanyasıyla Denizli’den Siverek’e kitap kampanyası başlatıldı.

 Kitap kampanyasıyla ilgili açıklamada bulunan Denizli Sarayköy mükerrem tokat anaokulu Okul müdürü Ülkü Yıldırım Ulaşan yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Denizli Sarayköy mükerrem tokat anaokulu olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın paylaşmayı sevgiyi dostluğu arkadaşlığı öğrenmeleri için sosyal sorumluluk projesi olarak Bir Kitap Bir Arkadaş adlı projemizi başlattık Sevgili Atamız Mustafa Kemal Atatürkün dediği gibi Yarancılığın, ya da keşif gücünün artırılması için okumalıyız okuyan beyinler ancak yeni teknolojik icatlar yapabilirler” dedi.

Gedik İlkokulu öğretmeni Mustafa Pekşahin yaptığı açıklamada şunları kaydetti” öncelikle İstanbul’da görev yapan Arzu Kılıç hocama teşekkür ediyorum, Siverek’te eğitim seviyesinin yükselmesi okul kütüphanelerinin verimli hale gelmesi için büyük bir gayret içinde keşke her Siverekli eğitimi bu çabayı gösterse, Bir kitap bir arkadaş bence önemli bir kampanya, mesele bir kitap değil aslında Denizli’den Siverek’e 45 Km uzakta bulunan adlarını bilmedikleri kardeşleri için gösterilen çabadır. Bu türden kampanyalar çocuklarımız arasında sevgiyi, kardeşliği pekiştiren güzel duygulardır, bu kardeşlik çabalarından dolayı Denizli Sarayköy mükerrem tokat anaokulu Okul müdürü Ülkü Yıldırım Ulaşan hanımefendiye sonsuz teşekkürlerimi sunarken, bizi bir araya getiren bu türden sosyal projelerin hayata geçmesinde büyük emekleri olan Arzu Kılıç hocama çocuklarım adına teşekkür ederim” dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kitap Dostluğu
Kitap Dostluğu - 13 ay Önce

Yüreğiniz dert görmesin. Bir kitap bir umut, bir kütüphane bin umut. Tebrikler

SIRADAKİ HABER