Çocuklar Üşümesin Kampanyası Devam Ediyor

İstanbul’da yaşayan bir iş adamı yüz çocuğa kışlık kazak hediye etti 

Çocuklar Üşümesin Kampanyası Devam Ediyor

Siverek ilçesinde her kışa ayında başlatılan kampanya sonucunda yüzlerce çocuğun giydirildiği” çocuklar üşümesin” kampanyası amacına ulaşıyor.

Gazeteci yazar Şükrü Dolaş ve eşi Azize Dolaş tarafından bu yıl yürütülen geleneksel giyim kampanyasına bir destekte İstanbul’da yaşayan tekstil işiyle uğraşan Ayhan Demirkapı tarafından yüz çocuğa kışlık kazak armağan edildi.

Kampanyanın Aralık ayına kadar devam edeceğini belirten Kampanya sorumlusu Azize Dolaş Yaptığı açıklamada şunları kaydetti” her yıl hayırseverlerin desteğiyle yürüttüğümüz ve başarılı olduğumuz kampanyamıza ilk destek eğitimci şair Şefika Çetiner’den geldi yayınladığı şiir kitabıyla 160 çocuğumuza bot ve mont alıp kendi elleriyle giydirdi. Adana’ da yaşayan bir iş adamımız Diyarbakır Siverekliler Derneği Burhan Erol ile iletişime geçerek 60 mont, kırk ayakkabı armağan etti. İstanbul’da yaşayan eşimin çocukluk arkadaşı Siverekli iş adamımız yüz çocuğumuza kışlık kazak armağan etti, gelen kazakları daha önceden belirlediğimiz hak sahiplerine teslim ediyoruz. Bu güne kadar üçüyüz çocuğumuzu sevindirdik, amacımız beş yüz yetim ve yoksul çocuğumuza ulaşmak kampanyamız devam ediyor katkı sunmak isteyenler bu kampanyanın mimarı olan Siverek yardımlaşma Derneği Başkanı Cevdet Ökenek ya da gazeteci olan eşim Şükrü Dolaş’a ulaşabilirler hayırseverlerin desteğini bekliyoruz”  dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER