Çinli Gazeteciler Takoran'a Hayran Kaldı

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın davetlisi olarak gelen Çinli gazeteciler, Recep Tayyip Erdoğan Mesire Alanını gezdikten sonra tekneyle Takoran Vadisi’ni gezdi.

Çinli Gazeteciler Takoran'a Hayran Kaldı

Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Tesisleri ve Mesire Alanı’nda Nissibi Köprüsü’nün harika manzarası eşliğinde düzenlenen yemek programında meşhur Siverek tavaya yiyen gazeteciler, tesisin ise devasa bir alana sahip olduğunu belirtti.

Yemek ve tesis gezisinin ardından düzenlenen tekne turuna çıkan Çinli gazeteciler, oyun havası müziklerine eşlik ederek halay çekti. Saklı cennet Takoran Vadisi’nin güzelliğine, doğanın sessizliği ve muhteşem görüntüsüne hayran kalan gazeteciler, hatıra fotoğrafı çekti.

Mesire alanı ve sosyal tesisler için Belediye Başkanı Resul Yılmaz’a teşekkür eden Adıyaman Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Ekinci, şunları kaydetti:  “Mesleğim ve işim gereği bu bölgeye sık sık gelip gidenlerden biriyim. Birkaç ay önce gazeteciler derneğinden oluşan bir grupla yine bu bölgeyi gezme fırsatımız oldu. O zamanlar geldiğimizde burası toz toprak içerisindeydi, inşaat halindeydi ve ondan sonra bu ikinci gelişimde imar edilmiş, mükemmel bir sosyal tesis ve mükemmel bir mesire alanı ile karşı karşıya kaldım. Gözlerime inanamadım, böyle bir hizmet hakikaten takdire şayan bir hizmettir. Bu vesileyle ben özellikle Siverek Belediye Başkanlığına yapmış olduğu yararlı ve güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bizleri de burada ağırladığından dolayı misafirperverliğinden dolayı sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum.”

Çinli turist kafilesi tercüman aracılığıyla düzenlenen tekne turu ve gösterilen misafirperliğinden memnun kaldıklarını belirterek Siverek Belediyesi’ne teşekkür etti.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER