Çiftçi, Bu Tesis Tüm Sivereklilerindir

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Siverek’te Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan eski yüzme havuzunun yan tarafında kültür merkezi açılışı yapıldı.

Çiftçi, Bu Tesis Tüm Sivereklilerindir

Haber:Ayhan Kesici 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Siverek’te kültür merkezi açılışı gerçekleştirdi. Siverek belediyesine ait arazi üzerine kurulan kültür merkezinde sanat, müzik yanı sıra kültür-sanat faaliyetlerinden faydalanacaklar. İftar öncesi yapılan açılış törenine Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mehmet Kasım Gülpınar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz,Eski Ak Parti Milletvekili Zülfikar İzol ,Daire amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Özel Bölümlerden Oluşan Bir Merkez”

“Kültür merkezimizin Siverek’e yakıştığını ve Siverek bir kültür merkezi olduğunu ve gerçekten kadim bir şehirdir diyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat ÇİFTÇİ, “Medeniyet alt yapısı olan bir şehir. Bu şehir geçmişte birçok kişiyle edebiyata,  sanata bilim adamlığına, siyasete yaşamına damga vuran bir şehir. Dolayısıyla bu şehir geçmişiyle geleceği arasında irtibat kurduğumuzda Siverek gençlerimizin kardeşlerimizin inşallah bu merkezde birçok sanat, müzik yani her türlü kültür-sanat faaliyetlerinden faydalanacağını ve biraz sonrada konuşmadan sonra Siverek Belediye başkanımızla protokol yapıp. Çünkü bu tesisi tüm Sivereklilerindir. Tüm kamu, kamu kuruluşlarını, tüm Sivil Toplum Örgütlerin, tüm derneklerin burada faaliyet geçirebileceği bir mekândır. Tesisimiz yedi bin metrelik bir arasa üzerinde kuruldu, dört bin dokuz yüz bir kapalı alandan oluşuyor. KDV ile birlikte yaklaşık 6 milyon TL bir bütçeyle gerçekleşti. Yedi yüz on kişilik konferans salonumuzla birlikte kütüphane, oyun salonları yedi adet atölye, müzik, halı dokuma, sanat merkezleri ve yine fotoğrafçılık, müzik, resim anlamında özel bölümlerden oluşan bir merkezdir”  dedi. 

“Hizmet Ve Yönetim Bir Bütündür”

“Siverek’te alt yapı çalışmaları çok önceden başlamış, ama yüzde beş, yüzde altı gerçekleşmenin olduğunu, yeşil alan bakımından yetersiz olduğunu, çevre anlamında çöp ve atıkların taşınmadığı açık bir şekilde depolandığını, arıtma tesisinin olmadığını, atık tesisinin de başladığını fakat ilerlemediğini söyleyen” Çiftçi , “Toplu taşıma alanında 250 bin nüfusu olan bir ilçeye yakışamadığını gördüm ve başladık önce alt yapıyı kanalizasyon ve aynı günde 56 alt yapı ekibin Siverek’te çalıştığını bilirim. 24 Haziran partimizle seçime gidiyoruz. Hizmet ve yönetim bir bütündür, bunu yakalamayan yöneticiler başarılı olamaz, açık net söylüyorum Şanlıurfa ve ülkemizin geleceği için yatırımların devamı için 24 Haziranda hepinizin partisi olan halkın partisine oyumuzu verelim ve Allah’ın izniyle yolumuza devam ederiz” dedi.

“Tabi bu güzel binayı görünce gerçekten duygulanmamak mümkün değildir diyen “Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar “Hayallerimizin birisini daha gerçekleştirdiğimiz bir anı yaşadık. İnşallah Siverek’te daha iyi hizmetler olacaktır. Özellikle Büyükşehir belediye Başbakanımızın biraz önce bahsettiği gibi bu işte en fazla emeği geçen insanlardan biri ben kendisine ve ekibine Teşekkür ediyorum. Siverek hak ettiği noktaya getirmek adına gerçekten çok güzel hizmetteler vesile oluyor. Tabi bir hayalimiz daha gerçekleşti diyoruz ama benim bir hayalim daha var; bu salonu görünce inşallah en yakın zamanda biliyorsunuz değerli cumhurbaşkanımızın bir sözü vardı Sivereği ziyaret konusunda inşallah şu anda gözümde canlandırıyorum tabi ona göre Siverek halkına hitap edeceğim  Siverek  halkı  buraya sığamaz bunu  çok  net bir şekilde biliyorum, ama oda bir duamız bir temennimiz olsun. İnşallah en yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız bu salonda sizlere, bizlere hitap eder” şeklinde konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER