CHP Siverek Adayı Fatih Bucak Oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi( CHP )Siverek Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Bucak oldu

CHP Siverek Adayı Fatih Bucak Oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi 16 belediye başkan adayını daha açıkladı. Açıklanan ilçeler arasında Siverek’te yer aldı. CHP’nin açıkladığı adaylar arasında Fatih Mehmet Bucak Siverek Belediye Başkanı Olarak parti genel merkezi tarafından gösterildi.

Mehmet Fatih Bucak’ın CHP’den aday gösterilmesi CHP ilçe teşkilatı ile Bucak’ı sevenler arasında mutluluk oluşturdu.

SİVEREK ADAYI FATİH MEHMET BUCAK KİMDİR?

Fatih Burak, 7 Temmuz 1968 yılında Siverek’de doğmuştur. 5 çocuklu bir ailenin oğludur. Yükseliş Koleji ve Gazi Üniversitesi mezunudur. 5 Yaşında Siverek’ten Ankara’ya taşınmışlar. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ekonomi bölümü okumuştur. Babası Mehmet Celal Bucak, Adalet Partisi’nden 2 dönem Şanlıurfa milletvekilliği yaptı.Fatih Bucak’ın ilk evliliğinden Simirna Bucak ve ikinci evliliğinden Mehmet Celal Bucak adında oğlu dünyaya geldi. 1979 yılında babasının Bucak aşireti reisi olduğu zamanlarda terör örgütü PKK tarafından saldırıya uğramış ve bacağından yaralanmıştır.

Ekonomi ve aynı zamanda Urfa’nın önde gelen iş adamlarından olan Mehmet Bucak, çiftçilik ve tarımla da uğraşır. Bir süre Şanlıurfaspor Kulüp Başkanlığı da yapmıştır. 2015 yılında Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı, ardından Kasım 2015’de AK Parti’den aday adayı olmuştur.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 15:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 6 ay Önce

hangi bayrağı çektiği belli değil

SIRADAKİ HABER