Ceylanpınar’dan Siverek’e Yerleşen Mağdur Aileye Destek

Suriye’den atılan roketler birçok insanın yaralanmasına ve ölümüne neden olmuştu. Saldırılardan dolayı evleri sınır hattına yakın alilere evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Ceylanpınar’dan Siverek’e Yerleşen Mağdur Aileye Destek

Şanlıurfa'nın sınır hattında bulunan ilçelerde Barış Pınarı Harekatından dolayı evlerini terketmek zorunda kalan vatandaşların bazıları Siverek'e yerleşti. 

Sosyal Hizmet Merkez müdürlüğü, bu konuda duyarlılık  göstererek mahalle muhtarları ve gazetecilerin   yardımıyla aileleri tespit ediyorlar. Merkez  müdürlüğü  mağdur alileri ziyaret ederek  maddi ve manevi destek sağlıyor.

Çalışmalar hakkında kurum yetkilileri  yaptıkları yazılı açıklamada  şunları kaydetti” Teröre karşı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekâtında Ceylanpınar ilçemizden Siverek ilçemize göç eden ailelerimiz yerleşkelerinde ziyaret edilerek psiko-sosyal destek verildi. Mağdur olan 3 ailemizden "SED" sosyal destek girişimleri yapıldı. İl müdürlüğümüzün ve ilçe müdürlüğümüzün selamlarını ileterek maddi ve manevi olarak yanlarında olduklarını ifade ettik” dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER