Ayşe Nine Korkuyla Sabahlıyor

Siverek ilçesi kale mahallesinde iki işsiz oğluyla birlikte yaşayan 72 yaşındaki Ayşe nine kış aylarında her gece korkuyla sabahlıyor.

Ayşe Nine Korkuyla Sabahlıyor


İlçenin kale mahallesi 47 sokakta yaşayan Ayşe Akdağ (72) gerekli önlemler alınmadığı takdirde evinin başına yıkılacağından korkuyor.

Tek geçim kaynağının devletin verdiği 65 yaşlılık aylığı olduğunu yağmurlu ve karlı havalarda korkudan uyuyamadığını gözyaşları arsında anlatan Ayşe nine yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Belediye başkanımız Sayın Resul Yılmaz geçen yıl evimin yapılacağına dair bana söz verdi, bu güne kadar evimle ilgili herhangi bir işlem yapılmadı. Evim eski ev olup toprak çatılıdır yağışlı havalarda evim damlıyor başıma yıkılmaması için Allaha duya ediyorum, iki oğlumla birlikte yalnız yaşıyorum evi onaracak gücüm yok tek geçim kaynağımız devletimizin verdiği 65 yaşlılık aylığı önlem alınmazsa ev başımıza yıkılacak devletimizin kira desteğiyle başka bir eve taşınmak veya Belediye Başkanımızın bana verdiği sözü yerine getirmesini talep ediyorum, tekrar söylüyorum önlem alınmazsa bu kış bu ev başımıza yıkılacak” dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER