15 Yıldır Hizmet Alamayan Köy Sandık Başına Gitmedi

Siverek ilçesine bağlı Çağa Kırsal Mahalle sakinleri 15 yıldır hizmet alamadıklarını söyleyerek bugün sandık başına gitmedi.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesine 12 Kilometre uzaklıkta olan Karacadağ bölgesinde bulunan Çağa Kırsal Mahalle sakinleri 15 yıldır yerel yöneticilerden hizmet anlamında umutlarını kesince sandık başına gitmeyip oy kullanmama kararı aldılar. Köy sakinlerinin bir araya gelip ortak akıl ile alınan ortak fikir sonrası köylüler bugün ne olursa olsun sandık başına gitmeyeceklerini ve oy kullanmayacaklarını belirtti. Çoğu çevre köylerin yol, su ve taziye evi gibi hizmetlerden faydalandığını ama kendi kırsal mahallelerinin üvey evlat muamelesi gördüğünü belirten köylüler, köy yolunun birçok kez projeye konulmasına rağmen her seferinde çıkarıldığını iddia ettiler.

Konuyla ilgili şikâyetlerini iletmedik yer bırakmadıklarını da vurgulayan köylüler, şikâyetlerden ve başvurulardan da herhangi bir sonuç alamadıklarını söyledi. 2002 yılından beridir AK Parti’ye oy verdiklerini söyleyen köy sakinleri,  “her yer bataklık durumda. Ama ne yapıyorsak derdiğimize çare bulunmuyor bizde oy kullanmayacağız” dediler.

‘Derdiğimize çare bulunmuyor bizde oy kullanmayacağız’

Köy sakinleri, “Biz seçimde oy kullanmıyoruz, neden derseniz bize hizmet yok kimse bize hizmet etmiyor ondan dolayı bizde oy kullanmayacağız. Suyumuz yok, yolumuz yok köyün içinde gezerken hayvan bile geçemeyecek durumdadır.  Kış aylarında yerlerimizden kıpırdayamıyoruz, her yer bataklık durumda. Ama ne yapıyorsak derdiğimize çare bulunmuyor bizde oy kullanmayacağız.” Dedi.

‘Bizlere sahip çıkılmadığı için bizlerde oy kullanmayacağız’

“2002 yılından beridir AK Parti’ye oy kullanıyoruz, bütün çevre köylerin yolları yapıldı, 3-4 sefer kırsal mahallemizin yolu projeye alındı her seferinde projeden çıkarıldı.” Sözünü söyleyen köylüler, “Bugün bizim halimizi görüyorsunuz yollarımız yok, imkânlarımız yok mezramızın suyu yok, bundan dolayı bizde oy kullanmama kararı aldık. Bizlere sahip çıkılmadığı için bizlerde oy kullanmayacağız, yollarımızın halini görüyorsunuz bizde bu rezaletten dolayı oy kullanmayacağız.” Diye konuştu.  

‘Bizim yolun yapımı her seferinde projeden çıkarıldı’

“Bizim yolun yapımı her seferinde projeden çıkarıldı. Oylarımızı kime veriyorsak zaten sandık çıktığında belli oluyor, bizim bütün çevre köylerin yolları hepsi asfaltlanmış bizim köyümüz ve bir iki komşu köyümüz var onların yolları asfaltlanmamış. Siyasi parti yetkilileri her seferinde yapacağız demelerine rağmen hiç bir şey yok ortada. Ondan dolayı köylüler olarak bir karar aldık oy kullanmayacağı ve sandık başına gitmeyeceğiz. 16 yıldır biz AK Parti’ye çalışıyoruz, biz kimseyi suçlamıyoruz bizim yolumuz yok, taziye evimiz yok bizim mezranın suyu yok perişan durumdayız. Kimse bizlere bakmıyor diğer köylerin aşiretleri büyük diye kendi köylerine hizmet götürüyorlar.” Şeklinde konuştu.  

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER