1,5 Ton Bozuk Gıda Maddesi İmha Edildi

Siverek Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce bakkal ve marketlere yönelik yapılan denetimlerde ele geçirilen ürünler imha edildi.

1,5 Ton Bozuk Gıda Maddesi İmha Edildi

Zabıta Müdürlüğüne gelen ihbarlar ve yapılan rutin denetimlerde ekiplerce 45 ayrı işyerinde bozuk ve son kullanma tarihi geçmiş yaklaşık 1,5 ton gıda maddesi ele geçirildi. Aralarında paket çay, içecek, bebek maması ile çok sayıda bozuk gıda maddesine el koyan Zabıta ekipleri, işyeri sahiplerine kontrollerin yapılmasıyla ilgili uyarıda bulundu. 

El konulan bozuk gıda maddeleri tutulan tutanakların ardından sıkıştırmalı araçla imha edildi. 

Halk sağlığını her zaman ön planda tuttuklarını söyleyen Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli, "Son dönemlerde zabıta ekiplerimizin yaptığı yoğun denetimler ve bazı vatandaşlarımızın ihbarları sonucu sağlığı tehdit eden birçok ürün ele geçirildi. Halkımızın sağlığını ön planda tutarak art niyetli kişilere fırsat vermeyeceğiz. Bu konuda halkımızın da duyarlı olması lazım, şüpheli gördükleri her durumu bize bildirmelerini istiyoruz. Rutin kontrollerimiz devam edecek" dedi. 

Tarihi geçmiş bozuk gıda satan işyerlerine uyarılar yapıldığını belirten Baydilli, tekrarı halinde cezai işlem uygulanacağı söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER