Koşulsuz Sevgi Vizyona Giriyor

Ünlü tiyatro ve opera yönetmeni Rufus Norris’in ilk sinema filmi ’Koşulsuz Sevgi - Broken’ 5 Nisan’da vizyona giriyor. Cannes’da Eleştirmenler Haftası’nın açılış filmi olan ve DanielClay’in romanından uyarlanan film, dünyada pek çok festivalden önemli

Koşulsuz Sevgi Vizyona Giriyor

Ünlü tiyatro ve opera yönetmeni Rufus Norris’in ilk sinema filmi ’Koşulsuz Sevgi - Broken’ 5 Nisan’da vizyona giriyor.

Cannes’da Eleştirmenler Haftası’nın açılış filmi olan ve DanielClay’in romanından uyarlanan film, dünyada pek çok festivalden önemli ödüllerle döndü.

FİLMİN KONUSU

 

11 yaşında zeki ve havalı bir kız olan Skunk, şeker hastasıdır. Yaz tatili tatlı umutlar getirir Skunk’a. Ta ki komşuları Bay Oswald, sevimli ama rahatsız Rick’i tecavüzle suçlayıp dövene kadar. Skunk’ın çocukluk masumiyetinin kırıldığı noktadır bu. Evi, mahallesi, okulu onun için hain alanlara dönüşür; çocukluğunun tasasız belirsizliği yerini önce korkunç şüphelere ardından ani, nedensiz, neşeli bir keşmekeşe bırakır. Ünlü tiyatro ve opera yönetmeni Rufus Norris’in ilk sinema filmi "Koşulsuz Sevgi", Cannes’da Eleştirmenler Haftası’nın açılış filmiydi. DanielClay’in romanından uyarlanan film, dünyada pek çok festivalden önemli ödüllerle döndü.

FİLMİN KADROSU

 

Yönetmen:Rufus Norris
Oyuncular: Tim Roth, Eloise Laurence, Cillian Murphy, Rory Kinnear
İngiltere, 2012 35 mm / Renkli / 90’
İthalat:Bir Film Dağıtım: Tiglon
2012 İngiltere Bağımsız Film Ödülleri – En İyi Film & En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
(Rory Kinnear) 2012 Stokholm Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu Ödülü
(Tim Roth) 2012 Zürih Film Festivali – En İyi Film Ödülü 2012 Avrupa Film Ödülleri – Avrupa’da Yılın Keşfi Ödülü Adayı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER