ŞEHRİN MERKEZİNDEKİ AVM USUL USUL ERİYOR…

Üzerinde uzun uzun eleştiri yapılabileceğimiz 26 trilyonun heba edildiğini çıplak gözle görebildiğimiz Kaderine terkedilmiş bir şehir parkı ve AVM. Nereden bahsettiğimi kesinlikle anlamışsınızdır. Daha yapılmadan birçok söylentinin olduğu alan adeta kehanet haline gelmiş durumdaydı.

  Urfa’yı fikir olarak ya AVM ya da YEŞİL ALAN olsun diyerek ikiye ayrılmıştı. Nitekim burası ne sadece AVM oldu ne de sadece yeşil alan oldu. Ortaya karışık memet usta hesabı bir yapı çıktı. Siyasiler burayı da siyaset malzemesi gibi halkı ikiye ayırmayıp her iki tarafı da memnun edecek bir karar aldılar. Ama ne yazık ki bu karar şehrimizi açık açık benim fikrimce yanlıştı. Şimdi buraya kadar olan oldu geçmişi silelim ortaya çıkardığımız bu yanlış yapıyı düzeltelim bari.

Koskoca alana şehir parkı tabelası asılmış ama oturulacak bir banka göremedim. Yeşil alan olarak sadece çim ekmekten ibaret bakılınca golf sahası gibi duran bir alan tekrardan bir peyzaj mimarı tarafından ele alınması gerekiyor. Madem şehir parkı insanlar bu alanda şehrin biraz daha olsa nefes almasını istiyorsanız orayı tekrardan elden geçiriniz. En başta o zeminde kullandığınız malzemeleri değiştirin.

  AVM  hiç söylemiyorum bile sürekli mağazalar değişiyor. Bu çok nadirdir AVM kültüründe mağazanın  değişmesi. Demem o ki insanlar ordan geçince 26 trilyon nasıl heba edilir diye ders alıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
uludağ
uludağ - 9 ay Önce

bu şehirde yapılan haksızlık ve yanlışların hesabını kim ödeyecek merak ediyorum. bizim orada arsamız vardı. vakıf olarak hibe etmiştik kamu yararına kullanılsın diye. ama şu an ne haldee !