ŞANLIURFA’DA GRAFİK EKSİKLİĞİ

      Değerli okuyucularım bugünkü köşe yazımda size Şanlıurfa’da ciddi anlamda iş sektöründe büyük sıkıntılardan biri olan yerel gazetelerdeki tasarım, reklam ajanslardaki grafik tasarımın ne kadar eksik olduğunu köşe yazımda belirtmek istiyorum.

    İşi bilmeyenlere göre köşe yazı kolaydır sadece fotoğrafı yapıştır kaydet bilmeyenler için bir fotoğraf içinde bir şeyler tasarlamakta grafik tasarıma girer malumunuz bildiğiniz üzere.

    İşi bilenler ise fotoğraf sadece kaydetmek yerine o fotoğraf üzerinde ne kadar güzel yaparım, daha güzel yapsam ne kadar dikkat çeker düşünceleri oluşur. Şanlıurfa’da tasarımı bilen ve bilmeyenleri ayırttığımızda bilmeyenler daha çok.

    Grafik tasarımın gelişmemesinin en büyük nedeni her şeyin başında olan eğittim. Her şeyin en önemlisi eğitim, eğitim öğretimin temeli Urfa’daki eğitime daha çok önem verilmeli, daha çok önem verildikçe Şanlıurfa’da yerel gazetelerde, reklam ajanslarda en büyük sıkıntı olan grafik tasarım sıkıntısı kalmayacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikret
Fikret - 6 ay Önce

E birader iş liyakate değilde eş dost ahbaba verilirse bu olur.Herkes işi profesyonel olana değilde tanıdığa verirse ucuz fiyata vs verirse bu olur.Adam gibi bir iş ilanını yayınlasınlar bakalım "bilgi ve becerisi" olan başvurur.