ŞANLIURFA’DA ARTAN BOĞULMA VAKALARI

Malumunuz Güneydoğu Anadolu bölgesi yazın sıcak havalardan bulanan insanlar çareyi serinlemek için sulama kanalı, yüzme havuzlarına bilinçsizce girmekteler. Serinlemek için girilen havuzlar bazen maddi manevi zararlara da yol acıyor hatta ve hatta bazen can kaybına da neden oluyor. Yaz aylarında mevsim normallerinde üstünde seyir eden bu sıcaklar ne yazık ki her geçen gün artmaktadır.

Peki, mevsim normallerin üzerinde seyir eden bu sıcaklıklara tek çare bilinçsizce sulama kanalarında, yüzme havuzlarında bilinciz yüzerek can ve mal kaybına uğramak mı?

Yetkililerin tüm uyarılarına rağmen serinlemek için baraj, sulama kanalına ve yüzme havuzlarına girenler hayatını kaybediyorlar.

    Geçtiğimiz günlerde Urfanatik.com internet sitesinde yer alan habere göre 2 çocuk babası 35 yaşlarında bir kişi boğularak hayatını kaybetti ve daha olay bitmeden 24 saat arada geçmeden 2 çocuk serinlemek için Bozova’da bulunan baraja girdiğini gören 2 anne çocukların suda boğuştuklarını görünce yüzmeyi bilmeden baraja girdiler, 2 anne çıkarıldıkları barajda hayatını kaybederken 1 kız çocuğu da kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Bunca ölümlü ve yaralanmalı olayların yaşandığı şehirde hala sulama kanalına baraja girenler var.

Tek ümidimiz artan boğulma vakaları son bulsun, serinlemek için tek çare sulama kanaları, barajlar değil.

YORUM EKLE