ŞANLIURFA’DA AMATÖR MAÇLARI VE SAHA SORUNU

Şanlıurfa’da Amatör takımlarımız zorlu şartlar altında yine mücadele etmeye devam ediyorlar. GAP’ın Başkenti Şanlıurfa’da futbol oynamaya sadece 2 sahamız var. Bu sahalarda her hafta yaklaşık 30’un üzerinde maçlar oynanıyor.

Oynanan müsabakalara bakıldığında pekte memnun değiliz. 11 Nisan Stadyumunda 2 sahamız vardı. Bu 2 sahayı yetkililer bize çok gördüler, hiç vakit kaybetmeden bir sahamızı hemen yıkarak yerine olimpik yüzme havuzu yapacaklar.

Ey yetkililer biz saha ararken elimizde olan mevcut sahanın yıkılması günah değil mi? Siz bu kadar mı acizsiniz..Şanlıurfa’da olimpik yapılacak yer mi yok!..Gelin ben size dünya kadar yer göstereyim, ama yetkililer sahamızı yıkarak sanki güzel bir iş yapmış gibi birde gururlanıyorlar.

Gelelim Yenice stadyumuna…

Yenice stadyumunda 2 sahamız mevcut önemli müsabakalar güvenlik açısından orada oynatılıyor. Büyükşehir Belediyesi o stadı devir aldıktan sonra gerçekten gözle görülür çok şey değişti. Gerekse çevre düzenlemesiyle, gerekse hizmetleriyle tam bir stada benzedi. Yenice stadımızda da maçlar her gün oynanıyor. Şu an Haliliye Belediyesi Süper Amatör kümede son haftalara girilirken, Siverek Belediyespor ile Gençlerbirliği arasında şampiyonluk yarışı devam ediyor. Bu yarış son haftalara kadar devam edeceğine benziyor. 2. Amatör küme 4 grup halinde oynanıyor. Her hafta zorlu maçlara sahne oluyor. Son sözün siz sayın yetkililere… Gelim Şanlıurfa’yı spor kenti yapmak için kenetlenelim…

YORUM EKLE