ŞANLIURFA’DA 43 MÜSABAKA OYNANACAK

2019-2020 futbol sezonu Şanlıurfa’da başlarken, amatör kümede takımları zorlu maçlar bekliyor. Sezona Büyükşehir Belediyesi 1. Amatör Küme maçlarıyla start veren Şanlıurfa daha sonra Süper Amatör Ligi, U19  ve U14 maçları eklenince bu hafta Şanlıurfa’da yaklaşık 43 müsabaka oynanacak.

Şanlıurfa Amatör Kümede her hafta maçların yoğunluğuyla takımlar sahanın yetersiz olması nedeniyle maçlarını erken saatte oynamaya başladılar.

    Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUTİM spor dünyasının faaliyete geçmesinden sonra takımlarımı saha konusunda biraz nefes aldılar. Şu an Amatörlere ait olan ŞUTİM, 11 Nisan Stadyumu ve Yenice Stadyumu olmak üzere 5 saha bulunmaktadır.

   Bu haftanın açılış maçı ŞUTİM Futbol dünyası stadyumunda U14 Eyyübiye Belediyespor – Şanlıurfaspor arasında oynanacak. Cumartesi günü saat: 10.30’da oynanacak olan müsabakanın saha Komiserlik görevini Muhittin Urtekin yapacak.

Süper Amatör kümede ilk hafta maçları geçtiğimiz hafta oynanan 5 müsabakayla tamamlandı. Sezonun ilk maçında ŞUTİM Futbol Dünyası Stadyumunda 15 Temmuz Gençlikspor ile 11 Nisanspor karşı karşıya geldi. İlk yarısı 15 Temmuz Gençlikspor’un 1-0’lık üstünlüğüyle  tamamlanan müsabakada 15 Temmuz Gençlikspor ikinci yarıda adeta coşarak maçı 5-0 kazandı.

İlk hafta maçlarını ardında liderlik koltuğuna oturan 15 Temmuz Gençlikspor bu hafta kendi evinde Birecik Belediyespor’u konuk edecek. Pazar günü Yenice stadyumunda saat: 14.00’da başlayacak olan kritik müsabakanın saha komiserlik görevini Hüseyin Deliduman yapacak. Ligde mücadele eden bütün takımlarımıza başarılar dilerim.

YORUM EKLE