Zaferin Galibi Koltuğa Oturdu

 AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Mazbatasını aldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi binasına geçerek Nihat Çiftçi’den koltuğu devraldı.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde %60.81 yüzdelik oy alarak Şanlıurfa büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeynel Abidin Beyazgül mazbatasını aldıktan sonra, devir teslim töreni ile makam koltuğuna oturdu. Yapılan devir teslim törenine; AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, MHP İl Başkanı Şanlıurfa Mahmut Güneş, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, MKYK Üyesi Vildan Polat, AK Parti Teşkilatı ve encümenler katıldı. İlk olarak Şanlıurfa Adliyesinde İl Seçim Kurulu Başkanı Deniz Erdeniz’in elinde mazbatasını alan Beyazgül, büyükşehir belediyesi binasına geçerek Nihat Çiftçi’den koltuğu devraldı.

Oldukça yoğun bir kalabalık kitlesi ile karşılanan Beyazgül için adeta izdiham yaşandı. İlk olarak mehteran takımı ve beyaz güllerle karşılanan beyazgül, daha sonra Nihat Çiftçi ile birlikte şeref salonuna geçerek,  açıklamalarda bulundu.

‘Alnımızın akı ile başımız dik bir şekilde görevi devrettik’

2013 yılında devraldığı büyükşehir koltuğunu devreden Nihat Çiftçi, “31 Mart 2019 yılı yerel seçimi hayırlısı ile sonuçlandırmış oluyoruz. Ve bugünde büyükşehir belediye başkanımızı karşılamak ve devir teslim töreni yapmak üzere belediyemizdeyiz. Arkadaşlar 2001 yılında başlamış olduğumuz AK yolculukta gerek teşkilat olarak gerek yerel yönetimler olarak birçok görevlerde bulunduk. Bugünde alnımızın akı ile başımız dik bir şekilde bu görevleri aynı gelenekten aynı teşkilattan parti mensubumuz Sayın Zeynel Abidin Beyazgül devr edeceğiz. Öncelikle huzurlarınızda kendilerini tebrik ediyorum. Rabbim yar ve yardımcıları olsun.” Dedi.

‘Bu vazifeler bir bayrak yarışıdır’

“Şanlıurfa’mız tekrar yerelde de AK Belediyecilik anlamında aynı şekilde 12 ilçemizde AK Belediyecilik başarısını yaşatmış oldular.” diyen Çiftçi, “AK belediyeciliğin 12 ilçeye yayılmasında bu geçen dönem büyükşehir belediye başkanlığın çok büyük emeği var. Buradan tüm 1411 mahalleye, orada bizleri karşılayan bu davayı sürekli iktidara taşıyan tüm Şanlıurfalı hemşerilerime ve 13 ilçemize teşekkür ediyorum. Yine aynı şekilde görevlerin gelip geçici olduğunun farkındayız. Bunun bilinirliği ve olgunluğu içerisinde olmamız gerekiyor. Eğer siz bilmeseniz bile ölüm sizi nihai olarak son bulduracaktır. Onun için arkadaşlar bu vazifeler bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak yarışını devr edersiniz ve tüm göçümüzle büyükşehir belediye başkanımız ve peygamberler şehri Şanlıurfa’mıza iyi derece de hizmet etmesi ve başarılı olması şuan geldiği gibi giderken bile karşılanmasını yüce Mevla’mdan diliyorum.” Diye konuştu.

‘Bütün emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’

Nihat Çiftçi’nin ardında konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Bu güzel bir günde devir teslim törenine tanıklık yapmak için burada bulunuyorsunuz. Tevazu ile gayreti ile Şanlıurfa’yı daha yükseğe çıkarmaya çalışan önceki belediye başkanımız o her zaman bizim belediye başkanımız olacak olan Nihat Çiftçi, beye teşekkür ediyorum. Bir seçim sürecine girdik bu seçim sürecinde şuanda bulunduk, Şanlıurfa’mız için hayırlı olan olsun sonrasında ise, Şanlıurfalılarımızın gönlündeki gibi bir belediye başkanını Allah bizlere nasip etsin diye dualarımız oldu. Çok kardeşlerimiz çalıştı emekleri ve gayretleri oldu başta il başbakanımız, milletvekillerimiz, MKYK üyelerimiz, teşkilatlarımız kadın kollarımız, gençlik kollarımız gece gündüz çalıştılar. Bir sürü gizli kahramanlarımız var onların isimlerini anmadan gitmeyeceğim. Bizden habersiz, bunu memleket meselesi, millet meselesi kabul edip beka meselesi kabul edip, ev ev kapı kapı hiç gidilmedik yerlere kadar giden kardeşlerimiz var ben onlara buradan teşekkür ediyorum.” Dedi.

‘2 milyonun kardeşliği de çok önemli bir projemizi’

“Urfa kalbimizin sükûn bulduğu yerdir, ne zaman Urfa’da ayrıldığımızda ne zaman döneriz diye telaşa düşüyoruz. Bugün burada Peygamberler şehrinde Allah bana hizmet etmeyi nasip etti ve ediyor. Ben bugün bu görevi bana veren istihdam Allaha hamd ediyorum.  "Elbette zorluklarımız olacak, problemlerimiz olacak fakat ben inanıyorum ki halkımızın desteği ve duası bizleri birçok problemden ve sıkıntıdan kurtaracaktır. Memleketimizin ve milletimizin içinde olduğu şartları çok yakından takip ediyoruz. Bu memleket, bu topraklarda önemli bir şehirde yaşıyoruz. Bu nedenle birlikteliğimiz ve beraberliğimiz çok önemlidir, bu nedenle ki halkımızı mutlu edeceği birçok projemizin yanında şunu da ifade ettik, birlik ve beraberliğimizin devamı esas olduğu için 2 milyonun kardeşliği de çok önemli bir projemizi halkımıza sunduk. “ diyerek konuşmasına son verdi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
emın ateş
emın ateş - 7 ay Önce

MaşAllah Allah hayırlara vesile etsin inşAllah

Çetin
Çetin - 7 ay Önce

Güneydoğuda ve doğu illerde doğru dürüst seçim yapildiğina inanmiyorum. Akp lilerin seçim günü sandiklarin üzerinde Halki tehdit ederek arkasinda askerler getirerek şahit oldum. HDP nin çok oylarinin yirtilip yaktiklarini sandik üzerindeki şahislari tehdit ettiklerini kendi gözlerimle gördüm. Bu nasil Adalet, hukuk demokrasi. AKP unutmasin kimsenin ahi kimseye kalmaz.

SIRADAKİ HABER