Zabıta Memuru Devlet Aracını Özel Araç Diye Kullanıyor iddiası!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı Zabıta Daire Başkanlığında çalışan personeller iddiaya göre mesai dışı zabıta memurlarına tahsis edilmiş araçlarla eve gidip geldiği iddia edildi.

Zabıta Memuru Devlet Aracını Özel Araç Diye Kullanıyor iddiası!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta daire başkanlığında çalışan zabıta memurları iddiaya göre mesai dışı toplu taşıma aracı yerine zabıta memurlarına tahsis edilmiş araçla evine gidip geldiği iddia edildi.

İddialara göre Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Narlıkuyu mahallesinde oturan ismi öğrenilemeyen zabıta memuruna ait 63 AC 197 plakalı araç ile mesai dışında eve gidip geldiği iddia edildi. Narlıkuyu mahallesinde bir apartmanın bahçesinde zabıta memurlarına tahsis edilmiş aracı fark eden çevredeki vatandaş yaşanan durumu gerekli mercilere arayarak şikâyette bulundu. Şikâyet sonucu; Büyükşehir Belediyesine Bağlı Zabıta Daire Başkanlığına ait otopark olmadığı için zabıta memurlarının kullandığı araçlar mesai dışında kullanıcının evinde kalması gerektiği ifade edildi.

Duruma tepki gösteren vatandaş ise şu ifadelere kullanarak duruma tepki gösterdi; “Şanlıurfa büyükşehir belediyesi bünyesindeki zabıta aracının mesai saatleri içerisinde evinin önünde bulunmasını belediye şikâyet hattına bildirdim. Cevaben beyefendi hal pazarında görevli imiş te, işe Çok erken gittiği için araç beyefendinin emrine tahsis edilmiş. Büyükşehir’in binek araçları için belediyenin otoparkı yok. Dolayısı ile her araç mesai bitiminde kullanıcısının evinin önünde. Şuna bir el atsanız bu kamu hırsızlığını önüne belki geçeriz.” İfadelerini kullanarak duruma tepki gösterdi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 14:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
fgsfgsd
fgsfgsd - 2 ay Önce

nolmuş yani ya bu adamlar akaşama kadar it kopuktan ugraşıp duruyorlar hakları bence bi evine gitmiş çokmu 70 trilyonluk trambüsün peşine düşün novadanın peşkeş çekilmesinn peşine düşün bunun hava cıva dolu işlerle ugraşın bu hasutluk urfaya bi adım attırmaz

agir sacmalamissin
agir sacmalamissin @fgsfgsd - 2 ay Önce

bir memur görev araciyla evine gidip gelirse milletin hakkini yemis olur. unutma ki o arac halkin parasi ile alindi.benzini de haltan cikiyor. is haricinde kullaniyorlarsa haramdir

birisi
birisi @fgsfgsd - 2 ay Önce

bende cok göruyorum buna bı cozum bulun

Vatandaş
Vatandaş @fgsfgsd - 2 ay Önce

İt kopuk kim' zabıta polis mi?.

Urfalı
Urfalı @fgsfgsd - 2 ay Önce

Herkes büyük hırsızlık yapamaz. Ama iş kamunun tamamına sirayet ederse o zaman biteriz.

asdasd
asdasd @fgsfgsd - 2 ay Önce

bence boş konuşuyorsun

recai
recai - 2 ay Önce

Hakkımız haram zıkkım olsun

murat aktaş
murat aktaş - 2 ay Önce

babası hayrınamı çalışıyo zabıta klimalı aracda keyif ediyolar koskoca urfa belediyesi neymiş park yokmuş ne utanç verii bir durum halktan aldıgınız vergilerle halkın parasıyla çar çura devam kul hakkı ben şahsen hakkım varsa haram zıkkım olsun diyom bunlara göz yumanlardada mebal aaltında onlarada hakkımız haram olsun el oglu iş bulamıyo aç bunlar kış ve yaz klimalı araçda gez toz eglen ve şahsi ailevi işlerini devletin halkın parasıyla alınan araçla hallet haram dır zıkkımdır israf ülkeyi ne hale getirdi kimin umurundaki ölümü hakkı haramı bilen kalmamış devletin malı deniz misali ye babam ye belediyede dönen vurgun hiçbir yerde dönmüyo sorgulama araştırma yapanda yok yapanın vuranın vurdugu yanınan kar kalan yer belediye???

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Birde içinde boş boş oturuyorlar ve araç park halinde bile çalışır vaziyette klima açık nasıl olsa kendi cebinden gitmiyor.Emin olun kendi şahsi aracıyla buradan İstanbul'a giderken bile klimayı açmaz yakıt gitmesin diye...


SIRADAKİ HABER