Yol Var Kaldırımı Yok

Karaköprü ilçesine bağlı Atakent Mahallesi 6003 sokakta Büyükşehir asfaltlama çalışmasını yaptı ama yayalar için kaldırımı unuttu.  

Yol Var Kaldırımı Yok

Şanlıurfa’nın her dört bir yanında her geçen gün ilginç görüntülere denk gelmek mümkün. Özellikle yeni yerleşim olan ve Şanlıurfa’nın parlayan yıldızı konumundaki Karaköprü’de yol ve kaldırım sıkıntıları da bitmek bilmiyor. Karaköprü ilçesine bağlı Atakent Mahallesi 6003. Sokak araçlar için asfaltmış ama kaldırım yapılmamış. Büyükşehir Belediyesinin hizmet alanında bulunan sokakta araçlar düşünülmüş ama vatandaşlar unutulmuş durumda. Durum çevredeki esnaf ve vatandaşların tepki ise karşılaşırken, konu ile alakalı birçok kez yetkili birimlere başvurduklarını ve başvurulardan bir netice alamadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, Büyükşehir’in asfalt yaptığı sırada kaldırım için alan bıraktığını ama kaldırımın bir türlü yapılamadığını söyledi.

Özellikle çevredeki esnafın durumdan büyük rahatsızlık duyduğu, kaldırım ile ilgili yetkilileri göreve davet eden esnaflar, “yolu yaptılar, kaldırım için yer de var ama bir türlü kaldırım yapılmadı gitti. Biz kaç kere Büyükşehir belediyesine bağlı birimleri aradık ama bir neticeye varamadık. Bu sorundan dolayı iş yerlerimizin önü kötü görüntüye neden oluyor. Aynı zamanda yayaların da canını tehlikeye atıyor. Kaldırım yeri var kaldırım yok ondan dolayı vatandaşlarda yoldan gitmek zorunda kaldığı için her an bir kaza olabilir.” diyerek durumda tepki gösterdi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 10:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
kavi
kavi - 3 ay Önce

Elbet ona da sıra gelir ne acele edisıız

SIRADAKİ HABER