Yıldız'dan İsrail'in Gazze'deki Katliamına Sert Tepki

 Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve MKYK Üyesi İbrahim Halil Yıldız,ABD´nin büyükelçiliğinin Kudüs´e taşınması, İsrail´in Filistin topraklarını işgali ve Gazze´deki şiddet olayları. Nedeniyle çok sert bir şekilde kınadı.

Yıldız'dan İsrail'in Gazze'deki Katliamına Sert Tepki

Milletvekilli İbrahimHalil Yıldız, 70 yıldan beri siyonist İsrail´in, Müslümanları kışkırtmak amacıyla Mescid-i Aksa etrafında yaşlı, genç, kadın çocuk demeden katliamlarına devam ettiğini belirtti. 

Yıldız, 14 Mayıs´tan beri Filistinlere yağdırılan bombaların şiddetinin her geçen dakika arttığını belirterek, şöyle konuştu:

"Filistin mücadelemizde binlerce kardeşimiz şehit oldu ama Müslümanlar mücadeleden asla vazgeçmedi. Kudüs, Müslümanların kırmızı çizgisidir. Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ifade ettiği üzere, Kudüs tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bölgedeki gayrı meşru devletin sözde başkentini tanımıyoruz”Dedi

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 12:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 1 yıl Önce

İsrail’in silahsız Müslümanları katletmesi, ABD’ nın desteği, Tüm Müslüman Ülkelerin nefretini iki devlet üzerinde yoğunlaşmıştır… Acemi Başkan TRUM, ABD’nın Müslüman Ülkeler ile yapmakta olduğu dış ticaretini zora sormuştur… ABD, Kart Çil Horoz TRUMP’ a “ Bizim Horuz Her Çöplükte Öter” serbestliğini vermemelidir.

SIRADAKİ HABER