Yeşildirek'te Pis Su Hastalığa Davetiye Çıkarıyor

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesi Yeşildirek mahallesinde biriken kirli su halk sağlığını tehdit ederken, vatandaşlar, sorunlarına çözüm bekliyor.

Yeşildirek'te Pis Su Hastalığa Davetiye Çıkarıyor

Haliliye ilçesinde Yeşildirek Mahallesi'nde biriken ve göleti andıran kirli su birikintisi halk sağlığını tehdit ediyor. Mahallede kokudan geçilemediğini, çocuklarının hastalandığını ve yetkililere başvurmalarına rağmen sorunlarına çözüm bulunamadığını belirten mahalle sakinleri yaşanan duruma tepki gösteriyor.

Haliliye ilçesine bağlı Yeşildirek mahallesi 15 yıldır kentsel dönüşümü bekliyor ve mahallede en çok çileyi çocuklar çekiyor. mahallede çocuklar pis suların yanında oynamak zorunda kalıyor. Mahallenin Kanalizasyon ve içme suyu şebekesinde de büyük sorunlar yaşanıyor. Mahalledeki çocuklar pis suların içinde oyun oynarken hastalıklar ile iç içe kalıyor.

Kış ayın gelmesiyle birlikte yağan yağmur çıkmaz sokaklarda bulunan çukurlarda su göletleri oluşuyor. çocuklar pis suların yanında oyunu oynamaya çalışıyor. Mahalle halkı defalarca Belediye yetkilerine bildirmelerine rağmen yetkililerin herhangi bir girişiminde bulunmadıklarını belirtiler.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER