Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projesinde Flaş Gelişme

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yıllardır sürüncemede olan Şanlıurfa Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projesi için seçime kısa bir süre ihaleye çıkma kararı aldı.

Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projesinde Flaş Gelişme


 

537 adet konut ve 44 adet dükkân İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşlerini kapsayan Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etabı 8 Ağustos 2018 tarihinde saat 14:30'da ihaleye çıkarılacak.

Bilindiği gibi projenin ilk etabı Karayolları 91. Şube Şefliğinin bulunduğu alanda planlanıyor. Burada 18-19 katlı binalar yükselecek...

İlk adımları 2012 yılında atılan projede pürüzler geçen yıl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba'nın girişimleriyle çözülmüştü.

                                                         

Karayolları 91. Şube Şefliği Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü yakınlarındaki alana taşınıyor.

Büyükşehir Belediyesi projeye katkı olsun diye 20 dönüme yakın alanı bila bedelle TOKİ'ye verdi.. Karayolları arsası ile birlikte projenin ilk etabı 60 dönüme çıkarıldı.

Projeye karşı çıkan isimlerden CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal bir süre önce sosyal medyadan şu paylaşımı yapmıştı:

''Şanlıurfa Karayolları Şube Şefliği bulunduğu yerden bir ay sonra taşınacak. Mevcut yerde 60 yaşında ağaçlar var çok güzel bir (Şehir parkı) Millet bahçesi olur. Beton yığını haline getirilecek. TOKİ gitsin dağlarda ev yapsın. Arkadaşlar paylaşım yapalım, sizden rica ediyorum. Karayollarını TOKİ'ye kaptırmayalım.''

Urfa Hizmet.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalanlar ve yine yalanlar
Yalanlar ve yine yalanlar - 1 yıl Önce

Seçim yaklaştı tabi yine ufak bi kıpırdama belirtisi. Seçimden sonra yine kuş uçmaz kervan geçmez... YEŞİLDİREK yılan hikayesidir

SIRADAKİ HABER