Yeşilay'dan Yetenek Yarışması

Yeşilay'ın ilkokul, ortaokul ve liselerde düzenlediği ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek' ödüllü yetenek yarışması başvuruları 25 Ocak ile 9 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak.

Yeşilay'dan Yetenek Yarışması

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muharrem Çelik yaptığı açıklamada; Bu yarışma ile öğrencilerimizin ve ailelerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlenmesini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmak ve yeni neslin bağımlılıkla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak amaçlanmaktadır, dedi

Konusu "BAĞIMLILIK" olan yarışmada, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde eğitim gören öğrenciler tarafından GÖRSEL ve EDEBİ kategorilerde hazırlanan eserler yarışacaktır. Yarışmaya, GÖRSEL kategoride afiş, resim, karikatür veya kısa video alanlarından; EDEBİ kategoride ise kompozisyon, şiir, hikâye, deneme veya anı alanlarından kendi okulları aracılığıyla 9Şubat'a kadar müracaat edebileceklerini belirtti.

İl birincilerine il düzeyinde gerçekleştirilecek ödül törenlerinde 500 TL ödül verilecektir. Ülke genelinde eserlerin değerlendirilmesi sonucunda her bir kategoride birinci gelen katılımcılara 5.000 TL, ikinci gelen katılımcılara 3.000 TL, üçüncü gelen katılımcılara ise 1.500 TL ödül verilecektir. Ülke genelinde dereceye giren öğrenciler ayrıca yurtdışı gezisi ile ödüllendirileceğini ifade eden Çelik, okul ve ilçe birincilerine ise bulundukları okulların e-posta adreslerine başarı belgesi gönderileceğini vurguladı.

Bu yarışmaya katılımı desteklemek; öğrencilerimizi ve ailelerini de bu mücadelenin bir parçası yapabilmek için Yeşilay Şanlıurfa Şubesi olarak; İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerini ziyaret edip, yarışmanın İl gündeminde yer almasını hedefliyoruz, dedi. Ziyaret edilen İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan  ile beraber  Eyyubiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü H.Murat Yanmaz ve Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, öğretmen ve öğrencilerini teşvik edip bu etkinliğe katılımı sağlama ve Yeşilay'ın bundan sonraki etkinliklerinde yer almayı taahhüt ettiler.

İl ve İlçe Müdürlerine şükranlarını sunan Şanlıurfa Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik; tek gayemiz gençlerdir. Onlar bizim istikbalimiz ve istiklâlimizdir dedi. 13 ilçemizde aynı ilginin oluşması için çaba sarf ettiğiniz bu  yarışmaların bir vesile olması ve hayırlar getirmesini dilerim, dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER