Yerel Yöneticiler Arasındaki Atışmalar Durmak Bilmiyor

Şanlıurfa’da iyice gündem maddesi haline gelen Kaşmer Dağı’nın imara açılması ile ilgili Büyükşehir ile rektör Ramazan Taşlatın arasındaki polemik devam ediyor.

Yerel Yöneticiler Arasındaki Atışmalar Durmak Bilmiyor

Birkaç gün önce Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile alınan karar doğrultusunda Kaşmer Dağı ve çevresi imara açıldı. Alınan bu karar sonrası gerek sosyal medya gerekse basın yolu ile birçok söylenti ve haber ortaya çıktı. Kimi dağın imara açılmasına karşı olurken kimisi dağın imara açılmasını destekledi. Konu ile ilgili Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, yaptığı açıklama ile dağın ve çevresinin imara açılmasının doğru olmadığı alınan karardan bir an önce vazgeçilmesini istedi.

Kaşmer Dağı ile ilgili oldukça hararetli ve yoğun bir gündem yaşanırken Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanı Nihat Kılıç, dağın imara açılması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltını hedef alan Kılıç yaptığı açıklamada, Rektör bey işini baksın diyerek sert çıkıştı. Üniversite ilgili yapılan birçok çalışmada kendilerinin destek verdiğini ve açılan Teknokentin bile kendi sayelerinde açıldığını söyledi.

Şanlıurfa tarımına ve Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi üzerinde rektör Taşaltını eleştiren Nihat Kılıç, tarım alanı bakımında Şanlıurfa’nın tarım arazileri kadar arazi olan Hollanda’nın yıllık bazda tarımdaki geliri ile Şanlıurfa’nın gelirini karşılaştıran Kılıç bu konuda baktığımızda rektör beyin ne kadar çok tarıma önem verdiğini görüyoruz dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 9 ay Önce

sayın rektörümü tebrik ediyorum üniversiteler böyle olmalı toplumsal meselelerin içinde olmalı ortak çözüm yolu bulunmalı

helo
helo - 9 ay Önce

üniversite hocamızı cesareti için kutluyorum urfa dingonun ahırı gibi olmuş belediye başıboş ve başına buyruk

adil
adil - 9 ay Önce

üniversiteler böyle olmalı sayın rektör teşekkürler duyarlılığınız için

deniz
deniz - 9 ay Önce

herkes urfada yaşıyor yaşayan herkesin konuşmaya hakkı var tabi ki üniversiete rektörü de görüşlerini söyleyecek..şehir trafikten kilitlenmiş adam atcak yer kalmamış alternatif yollar yok hep aynı yollar ve dar alanlar..ayrıca urfanın uydu kente ihtiyacı yok hele siz mevcut olanı düzeltin..

metin
metin - 9 ay Önce

bu memleket sahipsiz değil konuşun hocam konuşun halk yeri geldimi gerekeni yapar,üniversite hocalarını kutluyorum

terzi
terzi - 9 ay Önce

yeter artık sayın yönetciler bir şeyler yapın akşam trafikten eve gidemiyoruz artık urfaya metro yapma zamanı gelmedi mi?

Sende haklıdan ama az da değilsen
Sende haklıdan ama az da değilsen - 9 ay Önce

Ramazan hoca bu konuda çok haklısın ama sende az değilsin. Birbirinize az plaket alıp vermediniz. Şimdi çıkmış bize lo lo yapıyorsun. Hurmalar meselesi olmuş hoca...

hami
hami - 9 ay Önce

Bu gibi atışmaların hiç kimseye faydası yoktur.Memleket mazlum fakat evlatlar zalim.Bundan önceki bizleri temsil edenlerinde hiç bir şey adlarında yoktu ama işlerini başkaları takip ediyordu.Memleketi sahipsiz bırakmayalım bilen konuşmalı.


SIRADAKİ HABER