Yeni Baro Başkanından İlk Açıklama

Şanlıurfa Yeni Baro Başkanı Avukat Abdullah Öncel, “Çok demokratik bir seçim oldu, Urfa Barosu ile bir bütün olarak ayrışmadan, bu yolda hep birlikte yürüyeceğiz” dedi.

Yeni Baro Başkanından İlk Açıklama

Şanlıurfa Barosu 38. Olağan Genel Kurulu bir önceki gün yapıldı. Urfa Barosu Tahir Elçi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulda 843 avukat oy kullandı. İki adayın yarıştığı başkanlık seçiminde büyük arayla Avukat Abdullah Öncel oldu. Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen seçimin ardında konuşan Şanlıurfa Yeni Baro Başkanı Abdullah Öncel, seçimlerin çok demokratik bir ortamda yapıldığını ve meslektaşların kendisini başkanlık makamına laik gördükleri için herkese teşekkür etti.

 “Her bir meslektaşım bu bütünün ayrılmaz parçasıdır”

Abdullah Öncel gazetemize yaptığı açıklamada şu mesajlara yer verdi; “Son derece demokratik bir ortamda gerçekleştirilen 2018 baro seçimlerinin Urfa’mıza, avukatlarımıza, Urfa kentine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Buradan bütün avukat arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Urfa Barosunun çok değerli üyelerine beni bu onurlu makama seçtikleri için çok teşekkür ediyorum. Her bir meslektaşım bu bütünün ayrılmaz parçasıdır. Bizim ağzımızdan çıkan demokrasi sözcüğü, gerçek anlamda demokrasiyi yansıtacaktır”

“Kazanan sol oldu”

Seçim sonrası açıklama yapan Avukat Ethem Kaya; “ Kazanan sol oldu yani demokrasi kazandı. Kazanan yeni Baro Başkanımız Abdullah Öncel’e başarılar diliyorum. Umarım bundan sonra baromuzu etkin bir şekilde yönetir” dedi.

“Hak eden kazandı”

Bir diğer avukatlardan Yunus Akbulut; “Seçimleri yakından takip ettim, hak eden kazandı. Aynı zamanda Abdullah Bey’in stajyeriyim. Kendisi iyi bir çalışma yürüttü. İnsan Hakları ve özgürlükler konusunda en iyi başkan oldu. Urfa’mıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“Çok demokratik bir seçim oldu”

Delege olarak seçilen Avukat Serhat Demiryeli; “Delege adayıydım ben, delege olarak seçildim. Çok demokratik bir seçim oldu. Çok güzel bir seçim oldu. Bizce seçimi kazanan Urfa Barosu oldu. Yani hak eden kazandı” sözlerini kaydetti.

Urfa Barosu’nda yeni yönetim ise şöyle:

Başkan: Abdullah Öncel

Yönetim Kurulu üyeleri

1-Av. Gülşah Turhan Kılıç

2-Av. Esra Yurum Aktaş

3-Av.Bahyettin Asoğlu

4-Av. Halil Olgun (Ahmet Tüysüz’ün Listesinden)

5-Av.Bülent Kurt (Ahmet Tüysüz’ün Listesinden)

6-Av.Necati Taş

7-Av.Faruk Doğan

8-Av.Mevlüt Güneş

9-Av.Velat Karahan

10-Av.Ronayi Paydaş

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER