Yarım Kalan Yol Tehlike Saçıyor

Şanlıurfa'da sık sık kazaların meydana geldiği Karakoyun Kavşağında yine zincirleme kaza meydana geldi.Biri kamyonet iki otomobil karıştığı zincirleme trafik kazasında aralarında çocuklarında olduğu 7 kişi yaralandı.

Yarım Kalan Yol Tehlike Saçıyor

Kaza Eyyübiye ilçesi SSK caddesinde meydan geldi. İddiaya göre, Piazza önünde sürücülerin direksiyon hakimiyetlerini kaybetmesi sonucu henüz sürücülerin ismi öğrenilmeyen 46 OF 176 plaklı kamyonet ile 27 AHT 93 ve 37 İT 299 plakalı otomobil karıştığı zincirleme trafik kazası meydana geldi. Kazada aralarında çocuklarında olduğu Adile Çatak (52), Ali Çatak (1), Naile Çatak (25) ,Hilal Çatak (20), Yunus Çatak ve Yasemin Çatak ile ismi öğrenilmen bir kişi toplam 7 kişi yaralandı.Kazanın haber vermesi ile olay yerine çok sayıda sağlık ekibi ve İtfaiye sevk edildi. Araçta bulunan şahıslar, itfaiye ekipleri tarafından sıkıştıkları yerden çıkartıldıktan sonra yapılan ilk müdahalenin ardından 112 ekipleri tarafından Balıklıgöl devlet hastanesi ile Mehmet Akif İnan eğitim ve araştırma hastanesine kaldırıldı. Kaza nedeniyle Şanlıurfa-Gaziantep karayolu kısmı olarak trafiğe kapatılmasıyla uzun araç kuyruğu oluştu. Araçların çekilmesiyle yol normale döndü.

Yapımı yarım kalan ve çalışmaların durduğu günde binlerce aracın geçtiği Karakoyun Kavşağının bir türlü tamamlanamaması ise vatandaşın tepkisini topladı. Hemen her gün kazanın meydana geldiği yol ile ilgili vatandaşlar isyan etti. Sürekli kazaların olduğu bölgede daha önce AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın amcası da hayatını kaybetmişti.

Vatandaşlar günde binlerde aracın seyir ettiği yolda devlet hastanesi ile büyük bir alışveriş merkezinin bulunması kazalara büyük davetiye çıkarıyor. Yolda yaklaşık iki aydır çalışmaların durduğunu belirten vatandaşlar yetkililerden yolun bir an önce tamamlanmasını gerektiğini ifade ettiler.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
YETER ARTIK URFA İÇİN KAFA YORUN BİRAZ
YETER ARTIK URFA İÇİN KAFA YORUN BİRAZ - 3 ay Önce

ŞANLIURFANIN kaderi siyasilere kaldıysa Urfanın vay haline Allah aşkına 3 aydır göreve gelmiş belediye başkanları Şanlıurfanın hangi kangren sorununa parmak basmışlar hangi büyük projeyi başlatmışlar yıllardır urfadan alınan oyun haddi var hesabı yok memleket halk sizden hizmet beklıyor ama görüyoruzki aynı tas aynı hamam misali urfada değişimle ilgili göze çarpan zerre birşey yok bu kadar oyun desteğin karşılığında Hizmet görmediği gibi şehir yatırım yönünden de kalkınmış değil YILLARDIR artık başka illere özenmekten bıktık düğün davet gösterişli toplantılardan doyduk hizmet beklıyoruz hizmet bir memleket sevdalısı olarak urfanın hizmet yönünden eksik halini gördükçe içim acıyor artık başka şehir yapıyor biz niye yapmıyoruz diye sormadan geçemiyor insan kendine şehire baktığında her halden içler acısı yarım bırakılan gap vadisinden mi ŞEHİRİN İÇİNDEN geçen derenin halinden mi yıllardır beklenen ulaşım projelerimi şehir hastanesimi sağlık eğitim sıkıntımız mı dilimizde tüy bitti artık ey siyasiler memleketi biraz seviyorsanız artık bu memleketi bu makus halinden kurtarın size oy veren destek veren insanları pişman etmeyin Bürokrasiye İş Yaptıralım Urfa Siyasileri Olarak İşin Takipçisi Olalım Çalışalım Biraz Baskı Yapalım Yılların Kangren Sorunları Karayolları Memleketle Dalga Geçer Gibi Proje Durdurup Yönetiyor İkide Bir Kamlumbağa Hızı Misali Çalışıyor Bunu Başka Metropol İllerde Yapabilirlermi Acaba Çok Merak Ediyorum Bu Memleketin Kaderi Değil Çevik Kuvvet Kuzeybatı Çevre Yolu Bunlar 10 Yıl Önce Bitmesi Gereken Projeler Halen Bugun Bitirilemeyip Yapılmamışsa Bu Birazda Bizim Siyasilerin Eksikliğini Gözler Önüne Seriyor İstemesini Bilmiyoruz Şehir Olarak Antep Bireciğe Kadar Duble Yolu Baskıyla Yaptırıyor Biz Şanlıurfa Birecik Suruç Arasını Halen Duble Yol Hasretiyle Yıllardır Beklıyoruz Yatma Zamanı Değil Yetkililer Siyasiler Urfa İçin Gayret Zamanı Göbeklitepe Yılı Diyoruz Ama Şehrin Hali İçler Acısı Çevik Kuvvet Karakoyun Kavşağı Şehire Yakışmıyor Şu Anki Görüntüsüyle Şehrin Görüntüsünü Bozuyor Artık Bu Diyarbakır Karayollarına Bağlanmaktan Kurtulalım Yıllardır Bunun Acısını Her Projede Çekiyoruz İkide Bir Ödenek Bahanesiyle Bizde Sınırlarımız Olarak Geniş Yüz Ölçümüne Sahibiz Şanlıurfaya Karayolları Bölge Müdürlüğü Acilen Verimesi Şart Yoksa Yıllarca Her Yapacağımız Yol Ve Kavşak Projesinde Böyle Sıkıntı Yaşıyoruz Bürokrasi Yüzünden Bu Urfanın Kaderi Değil Urfaya Bakış Açısını Değiştirmeyenlerin Basiretsizliği Yeter Artık Şehir Olarak Daha Fazla Makas Açılmadan Başka Şehirlerden Her Konuda Gerideyiz Zaten Yıl Olmuş 2019 Hala Doktor Sağlık Yol Ulaşım Su Spor Yeşil Alan Eğitim Sıkıntısı Yaşıyoruz Urfa Hakettiği Değeri Alsın Artık Yeter..

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 3 ay Önce

Bırak ın yolu şebeke suyu hastalık saçıyor. Haberciler olarak hastahaneyi ziyaret edin. Doktorlara sorun son günlerde mide bulantısı kusma şikayetleri artı. Defalarca şikayet etmeme rağmen sonuç yok. Analiz için su götürdük dönen olmadı. Hazır suya nasıl para yetiştireceğiz bilemiyorum.

burak
burak - 3 ay Önce

acelesi yok daha yeni inşaatı başladı. 5 sene olmadı ki daha. yeteri kadar ölümlü kaza da olmadı. halk esnaf isyan edip yolu da kesmediğine göre sorun yok yol şimdilik vazifesini yapıyor...

Koyun
Koyun - 3 ay Önce

Bizler ne zaman oy verdigimiz insanlarin onunde 2 kat olmaktan vazgecip HESAP sormazsak her zaman diger sehirlerin gerisinde kalmaya MAHKUMUZ....

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 3 ay Önce

Bırak ın yolu şebeke suyu hastalık saçıyor. Haberciler olarak hastahaneyi ziyaret edin. Doktorlara sorun son günlerde mide bulantısı kusma şikayetleri artı. Defalarca şikayet etmeme rağmen sonuç yok. Analiz için su götürdük dönen olmadı. Hazır suya nasıl para yetiştireceğiz bilemiyorum.

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 3 ay Önce

Kara yolları müdürü şehir dışı refuj sulama ihalesinde sıfır pasat almasını biliyor ama.

MERT
MERT - 3 ay Önce

İNSANLAR, LAYIK OLDUKLARI İDARE İLE YÖNETİLİRLER...

bekir
bekir - 3 ay Önce

öyle her şey sizin bildiğiniz gibi olmuyor arkadaşlar, belli bir ödenek lazım iş için, pat diye yapılmaz. urfadan önce pilot bölgeler var önceliği olan vilayetler ve kazaları var. urfa nasıl olsa ses çıkarmaz oy her zaman hazırdır seçim var denilince 80 il de çalışma başlatılabilir sadece urfada hiçbirşey yapılmadan kazanılabilir.

SIRADAKİ HABER