Yapılmayan Yola Çiftçilerden Tepki Geldi

Akçakale-Ceylanpınar yolunun belli bir kısmının hala asfaltlanmamasından dolayı geçen araçlar toz yapıyor, yapılan toz yol kenarında bulunan pamuklara bulaşınca ürün kurumaya başlıyor.

Yapılmayan Yola Çiftçilerden Tepki Geldi

Geçtiğimiz günlerde yine gündeme getirdiğimiz Akçakale-Ceylanpınar arasında yolun yapılmamasına bu sefer yol kenarında bulunan köylüler tepki gösterdi. Pekmezliden Ceylanpınar’a kadar olan yolun asfaltlanması bitmiş durumda. Ama Pekmezliden Akçakaleye kadar olan yolun 50 Km’si hala asfaltlanmayı bekliyor.

Bir türlü bitmek bilmeyen ve yılan hikâyesine dönen yola bu sefer yolun çevresinde bulunan köylülerden geldi. Yol da günde yüzlerce araç geçiyor, geçen araçlar ise yaz sıcaklıklarına bağlı olarak yolun asfaltlanmamış olmasından dolayı toz yapıyor. Yapılan toz ise yolun kenarında ekili pamuğa yapışıyor. Yapışan toz pamukta ya kurumaya ya da hastalığın oluşmasına neden oluyor. Yolun kenarında bulunan köylerin çiftçileri yılan hikayesine dönen yolun bir yıllık emekleri olan pamuklarına zarar verdiklerini ve arabaların yaptığı tozun pamuklarına bulaştığını ve pamuğun verimini düşürdüğünü söyleyerek yetkili kişilere seslenerek yolun bir an önce yapılıp kendilerinde bu toz çilesinden kurtulmalarını istedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER