Yağmur Duasına Çıkılan Akçakale'de Gece Boyunca Rahmet Yağdı

Önceki hafta vatandaşların sınır hattında toplu halde yağmur duasına çıktığı Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde gece boyu şiddetli yağmur yağdı.

Yağmur Duasına Çıkılan Akçakale'de Gece Boyunca Rahmet Yağdı

Önceki hafta vatandaşların sınır hattında toplu halde yağmur duasına çıktığı Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde gece boyu şiddetli yağmur yağdı. Yağışsız geçen günlerden sonra ilçeye ilk defa bu yoğunlukta yağmurun düştüğü belirtildi.

Önceki hafta vatandaşların sınır hattında toplu halde yağmur duasına çıktığı Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde dün gece şiddetli yağmur yağdı. Akşam saat 20.00'da başlayan yağmur, gök gürültüsüyle birlikte sabahın erken saatlerine kadar devam etti. Yağmurun şiddetli yağdığı saatlerde çarşı merkezindeki vatandaşlar ıslanmamak için iş yerlerinin önüne sığınırken, bazı vatandaşların koşuşturduğu görüldü.

Yağmur yerine gözyaşı

Yağmurun yağmaması nedeniyle ocak ayının ikinci haftasında cuma namazından çıkan vatandaşlar, Suriye sınırına giderek toplu halde namaz kılıp yağmur duası etmiş, bazı çiftçiler ise gözyaşı dökmüştü. Yağışsız geçen aylardan sonra ilçeye ilk defa bu yoğunlukta yağmurun düştüğü belirtildi. Yağan yağmur bu defa çiftçinin yüzünü güldürdü.

HABERLERCOM

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mmm
Mmm - 2 yıl Önce

Meteoroloji zaten yağmur var diyordu

meterolojici imam
meterolojici imam - 2 yıl Önce

hocalrda işini biliyor meterolojiyi takip ediyorlar ne zaman yağmur yağacak hemen çıkın duaya diyorlar :D

SIRADAKİ HABER