Viranşehir’i Sel Bastı

Viranşehir’de etkisini gösteren sağanak yağışlar pazar yerini etkiledi. Pazar alanında tezgahlarını kuran satıcılar, yağışların bastırmasıyla neye uğradıklarını şaşırdı. Meyve sebzelerin sele kapıldığını gören Pazar esnafı, kurtarabileceği kadar mal kurtardı gerisi ise sele kapılarak telef oldu.

Viranşehir’i Sel Bastı

Haziran ayın girdiğimiz halde hala mevsim normallerinde seyretmeyen hava durumu yerini yağışlara bıraktı. Sel felaketi yaşanan haziran ayında Viranşehirli esnaflar olumsuz yönde etkilendi. kırsal bölgelerde çiftçilikle uğraşan vatandaşlar yağışlardan oldukça etkilenerek zarara uğradı. aynı durum şehirde de farklılık göstermedi. pazar esnafı sele kapılan tezgahlarını kurtarabilmek için canla başla mücadele etti.
Bir anda bastıran yağışların sele dönüşmesiyle pazar tezgâhları yerle bir oldu. Su birikintisine kapılan meyve sebzeler esnafı zarar uğrattı. Olay yerinde bulunan vatandaşlar esnafın mallarını kurtarmak için seferber olsa da büyük çoğunluk zararın eşiğinden dönemedi.Haziran ayında görülmemiş yağmuru gördüklerini ifade eden vatandaşlar, “sıcaklardan şikâyet ediyorduk fakat bu ayda yağan yağmur bizleri oldukça zarara uğrattı. ifadelerini kullandı.”

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER