Vekâletle Yönetilen Şehirde Akıl Almaz Olaylar

Nüfusu 2 milyonu aşan şehir Şanlıurfa’da şehir merkezinde bulunan 3 hastane ve neredeyse ilçelerin yarısından fazlasındaki hastanelerin başhekimleri vekaleten olarak görev yapmaktadır.

Vekâletle Yönetilen Şehirde Akıl Almaz Olaylar

Herkesçe malumdur ki bir yerde asaleten görev yapan bir başhekim ile vekâleten görev yapan bir hekim arasında büyük farklar vardır. Vekâleten görev yapan bir hekim bu gün yarın gideceğim diye pek fazla suya sabuna dokunmaz, dokunsa da görevlendirme yaptığı kişiler tarafından nasıl olsa bugün yarın gidecek diye pek fazla dikkate de alınmaz. Bu sadece sağlıkta değil tüm kurumlarda böyledir. Hatta görevdeki şahıs alım yapmaktan ödeme yapmaktan birçok şeye imza atmaktan bile geri durur ki örnekleri çoğaltabiliriz.

Gel gör ki bir çok alanda sıkıntı yaşayan Şanlıurfa’da sağlık alanı başlı başına bir sorun iken Sağlık İl Müdürlüğünün başındaki müdür bey; sağlık koşullarını nasıl daha iyi hale getirebiliriz, eksik branş ve doktorları nasıl tamamlayabiliriz, hastalarımızın Ankara, Adana, İstanbul ve farklı illerde mağdur olmasını nasıl engelleyebiliriz diye çalışma yapmak kafa yormak yerine sosyal medyadaki paylaşımlarla ilgilenmekte, hangi çalışanın ne sıkıntısı var, ne açığı var onları araştırıp neredeyse bunları insanlara koz kullanacak hale gelmiştir.

Bunun en son gözle görülür hali ise 05.12.2018 tarihinde gazetemiz yazı işleri müdürü Mehmet Demir tarafından sosyal medya Facebook üzerinden paylaşmış olduğu ’’LÜTFEN PAYLAŞALIM SAHİPSİZ ŞEHİR ŞANLIURFA’’ başlıklı paylaşımının hastane güvenlik görevlilerinin paylaşması ve beğenmiş olması Sağlık İl Müdürünü oldukça rahatsız etmiş olacak ki hemen paylaşımın bir gün ardından 06.12.2018 tarihinde güvenlik görevlileri ve çalışanlar hakkında tutanak tutturmuştur.

Şimdi soruyoruz; Sevgili Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Himmet Durgut bahse konu sosyal medya hesabındaki gibi tekrar soruyoruz. Şehir merkezi ve ilçelere asaleten başhekim atamak için neyi bekliyorsunuz?

Vekâleten de atasanız memlekette adam kıtlığımı var ki bir şahsa birden fazla görev verip verimini en aza çekiyorsunuz. Örneğin Ahmet’e başhekim vekilliği verdiniz Mehmet’e sağlık kurulu vekilliği verin. Ancak tüm yerlerde aynı isimler ile karşılaşmak ortak nokta olarak bazı şehirler isimlerinin ortaya çıkması burnumuza kötü kokular gelmesine neden oluyor.

Son olarak hastanede darp edilen doktor hanımefendinin o talihsiz olayı yaşamasının ardından krizi olumlu yönetememiş olmanız ise bu iş için yeterli olmadığınızı gözler önüne sermektedir.

Her konuda duyarlı olan Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Sayın Bahattin Yıldız ve gerek iktidar gerekse muhalefet vekili olsun 14 milletvekilini bu işi araştırmaya hastalarımızın sıkıntılarını gidermeye, insanlarımızın gurbet ellerde mağdur olmasını engellemeye ve en önemlisi gerçeklerden rahatsız olan kişi veya kişilerin ’İnsanların Düşünce Ve Fikir Beyan Etmesinin Cezalandırması’’ konusunun araştırılması için davet ediyoruz.

Son olarak bu işten rahatsız olan kişileri ile ilgili araştırmamız devam edecek takipçisi olacağız bizi takip etmeye devam edin.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 07:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lab.tek
Lab.tek - 11 ay Önce

Müdürlüğe bağlı bütün birimlere denetim yapılmalí

Bir garip saglıkcı
Bir garip saglıkcı - 11 ay Önce

Bu haber urfanın saglık sorunlarında buz dagının görünen kısmı, daha hastanelerde calısanlara yapılan mobingler de var.

urfa
urfa - 11 ay Önce

syn müdürüm asmde doktorlara denetim yapın.

Ahmet
Ahmet - 11 ay Önce

Yaziyi yazanin eline saglik.Urfayi düşünen basinin olmaniz sesimizi duyurdugunuzdan minnettariz.Saglik il müdürlüğünde ki çoğu başkan urfanin yararina hiç bir şey yapmiyor.İşin ehli degiller.Doktorlari bir hastaneden ötekisine gunu birlik gönderip urfadaki saglik sikintisini dahada artiriyor.Her hastaneye gittigimde baska doktorlarla karşılaşıyorum.ameliyat randevusu veriliyor.randevuya gidiyorum doktor baska bir yere gönderilmiş.biz doktor peşine hastane hastane mi dolaşacagiz.saglik il müdürü ve ekibi bu durumu gormuyor

HALKZADE
HALKZADE - 11 ay Önce

ZATEN YETERSİZ DOKTORLAR,SAĞLIK SORUNLARINA YANLIŞ TEŞHİS KOYAN DOKTORLAR,YAPILAN YANLIŞ İĞNELER,TELEFONLA RANDEVU VERİLMEMESİ,VE DAHA NELER NELER...HANGİ BİRİNİ YAZALIMKİ...ANCA ÇOK UFAK BASİT İŞLERLE ARDINA ONLARCA KAMERA VE HABERCİ TAKIP GEZİNİRLER BAŞKANLAR,VEKİLLER..

Mahmut yıldız
Mahmut yıldız - 11 ay Önce

Urfada muayene olmak akıl dışı ya kaner yaparlar yada tenezül edip ilgelemezler.ben yemin ettim bir daha muayene dahil hiç bir doktora gitmiyeceğim

Mustafa Toğa
Mustafa Toğa - 11 ay Önce

Çok sorumsuz bir şehir malesef. Fakülteye gidiyorsun herkes bi garip. Doktorlarla konuşulmuyor bile fakültede doktorun peşinden koşuyorsunki sana hastan hakkında bilgi versin yapamıyorsan dışarıya havale et. Sıfır yani sıfır

Gerçekler
Gerçekler - 11 ay Önce

Adam tüm hastanelere genel cerrahları başhekim yaptı. Urfa da bu kadar genel cerrah açığı olmasına rağmen


SIRADAKİ HABER