Vekil Yıldız’ın 10 Nisan Polis Haftası Kutlama Mesaj

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız, 10 Nisan Polis Haftası münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Vekil Yıldız’ın 10 Nisan Polis Haftası Kutlama Mesaj

Milletvekili Yıldız,mesajında; “Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin üstlenmiş olan Emniyet Teşkilatımızın 171. kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Haftasını kutlamaktayız.
Tarihi başarıyla, şan ve şerefle dolu Emniyet Teşkilatımızın, çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyen, demokratik değerlere, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygıyı her koşul altında gözeten bir anlayışla, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğine yürekten inanıyorum.
Görevini fedakârca, vatan ve millet sevdasıyla, büyük bir sorumluluk içinde yürüten Türk Polis Teşkilatı, hiç şüphe yok ki gücünü halkımızın güven ve desteğinden almaktadır. Emniyet Teşkilatımızın son yıllarda elde ettiği başarıların temelinde, devletle millet arasındaki mesafenin kapanması, karşılıklı güvenin daha da güçlenmesi yatmaktadır. Ak Parti Hükümeti olarak güvenlik bağlamındaki hedefimiz; vatandaşı merkeze alan hizmet anlayışı çerçevesinde toplumun her türlü meşru beklenti, ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak aynı zamanda da kamu düzenini sağlayacak etkili, çağdaş ve bilimsel yeni yöntemlerin uygulamaya konulmasını sağlamaktır.
Emniyet teşkilatımızın polis-vatandaş işbirliğiyle hayata geçirdiği sosyal projeler Başta Şanlıurfa Ve bütün İllerimizde yaptığı başarılı çalışmalarla Ülkemizin  bir huzur içinde  olmasındaki ciddi katkıları da yadsınamaz.
Bu duygu ve düşüncelerle ilimizin ve yurdumuzun her köşesinde başarılı çalışmalar yapan Emniyet Teşkilatımızın her kademesindeki fedakar ve cefakar mensuplarının bu anlamlı gününü kutluyor, Vatan ve görev uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER