Vekil Yıldız’dan Çiftçilere Müjde!

Şanlıurfa’nın Suruç Ovası Üretim yapan çiftçiler tarım arazileri için dekar başına su ücret parası ödüyordu. Durumun yakından takipçisi olan Ak parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız sosyal medya hesabından müjdeli haberi paylaştı.

Vekil Yıldız’dan Çiftçilere Müjde!

Şanlıurfa’nın Suruç Ovasının Suya kavuşması ile Devlet Su İşleri Pamuk ekili tarım arazileri için dekar başı 160 TL su ücreti alıyordu.

DSİ 2018 Yılında Suruç Ovasında Dekar Başı 160 TL Su ücreti alıyordu. AK Parti Şanlıurfa  Millitevekili İbrahim Halil Yıldız Bozova ve Suruç Çiftçisine Müjdeyi verdi Vekil yıldız açıklamasında, Suruç Sulama Suyu projesi kapsamında Pamuk ekiminde DSİ’nin çiftçilerden aldığı dönüm başı birim fiyatı 160 TL den 98 TL ye düşürüldü Suruç Sulama Suyu projesi kapsamında Fıstık ekiminde Suruç ve Bozova DSİ’nin çiftçilerden aldığı dönüm başı birim fiyatı 153 TL den 61 TL ye Suruç ve Bozova Mısır ekiminde DSİ’nin çiftçilerden aldığı dönüm başı birim fiyatı 99 TL den 63 TL ye düşürülmüştür. Çiftçilerimize duyurulur.paylaşımında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sıuruç bozova çifçisi evlat haran akçakale çifçisi üvey evlat bir uygulama yapıldımı bütün ile yapılması lazım bence
Sıuruç bozova çifçisi evlat haran akçakale çifçisi üvey evlat bir uygulama yapıldımı bütün ile yapılması lazım bence - 5 ay Önce

Mahmut Aktar

SIRADAKİ HABER