Vekil Yıldız Suruç'taki Olayın Görüntülerini Erdoğan'a İzletti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting için geldiği Şanlıurfa'da, Suruç'taki silahlı çatışma sonucu ağabeyini kaybeden Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'a taziye ziyaretinde bulundu. 

Vekil Yıldız Suruç'taki Olayın Görüntülerini Erdoğan'a İzletti

Yıldız, ziyaret sırasında 4 kişinin yaşamını yitirdiği olaya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a izlettirdi. 

Bu ziyaret öncesinde Twitter adresinde, ''Abimi sırtından vurup şehit eden ve Suruçlu çocukları dağa götüren ESNAF!!! görünümlü PKK'lı Fadıl Şenyaşar tutuklandı'' mesajını paylaşan Yıldız, ''Yaşanmasını asla istemediğim defalarca hakaret etmelerine rağmen sesimi çıkarmadığım görüntülerin devamında silahlarını çıkaran PKK'lı olduklarını ağızlarıyla söyleyen esnaf görünümlü vatan hainleri. Abimi şehit etti. Suruç ilçemize hizmet etmekten başka hiç bir şey düşünmedim'' ifadelerini kullandı. 

ERDOĞAN, MİTİNGDE AYNI SÖZÜ TEKRARLAMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitingdeki konuşmasında geçtiğimiz günlerde Suruç’ta yaşanan saldırı hadisesine de değinerek hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.  Erdoğan, konu ile ilgili olarak, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Hadise güvenlik güçlerimiz ve savcılığımız tarafından ayrıca soruşturuluyor. Her şey ortaya çıkartılacak ve suçlular adalet önünde hesap verecektir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan olaydan hemen sonra yaptığı açıklamada, İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyini öldüren kişinin PKK'lı olduğunu söylemişti. 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 05:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memo
Memo - 11 ay Önce

Vatan. Bir bütündür kimselerin parçalamaya halkı ayrıştırmaya kin ve nefret aşılamaya gücü yetmez bizleri bölmeye ayırmaya çalışanlar hüsrana uğrayacaktır. Önce içimizdeki hayinleri temizlemeliyiz ağacın kurdu içindedir

Memo
Memo - 11 ay Önce

İnsanlar üzerlerinde silahı malve can güvenliğini korumak için taşırlar insan kendi hayatı riks altında olduğu zaman silahını kullana bilir silahı önce caydırıcı olsun diye havaya ateş edilir size karsı tehtit devam ediyorsa insanın ayağına doğru sıkılır hayati bir tehlikeniz yoksa ve karşı taraftaki insanların ellerinde kesici delici veya ateşli bir silak yoksa insanların üzerine ateş etmek insanları öldürmeye kimsenin hakkı olamaz suç işleyen insanları öldürenler cezalandırılmalıdır devleti göreve davet ediyorum saygılar

Memo
Memo - 11 ay Önce

İnsanlar zorda kalmadıkça silah kullanmamalı ve karşınızdaki insanların ellerinde ateşli bir silah ve bıçak yoksa insanların üzerine öldürmek için ateş etmeye kimsenin hakkı yoktur

SIRADAKİ HABER