Vekil Özşavlı’dan Müjde Üstüne Müjde!

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç Dr.Halil Özşavlı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi Şanlıurfa Milletvekilimiz Ahmet Akay ile birlikte ziyaret etti.

Vekil Özşavlı’dan Müjde Üstüne Müjde!

TİGEM’den işten çıkarılanlar içinde suça bulaşmamış olanlar işlerine iade edilecek, yeni istihdam alanları yaratılarak ilk etapta 200 kişi işe alınacak.

Viranşehir'li Arıcılara TKDK üzerinden destek verilecek, MC1 ve MC2 Sulama kanallarının 221 km’sinin 2019 yılı içinde 160 km’sinin tamamlanmasının hedefleniyor, Viranşehir İçme Suyu’nun ihalesine yakında çıkılacaktır.

 Milletvekili Özşavlı yaptığı açıklamada;

 Tarım ve Orman Bakanımız Sn Bekir Pakdemirli’yi Şanlıurfa Milletvekilimiz Sn Ahmet Akay ile birlikte ziyaret ettik. Sayın Bakanımız ile başta çitçilerimizin sorunları olmak üzere, MC1 ve MC2 Sulama kanalları, Viranşehir Arıcılarının desteklenmesi, Viranşehir İçme Suyu Projesi, Viranşehir İlçe Tarım Hizmet Binası, Ceylanpınar Organize Sanayi Bölgesi için TİGEM arazisinde yer tahsisi, TİGEM’den çıkarılan işçilerin işe iadesi ve TİGEM’de yeni iş imkânlarının yaratılması konularını görüştük. Sayın Bakanımız çiftimizin sorunları ile yakından ilgilendikleri, MC1 ve MC2 Sulama kanallarının 221 km’sinin 2019 yılı içinde 160 km’sinin tamamlanmasının hedeflendiğini belirttiler.

 Ayrıca; Viranşehirli Arıcılarımıza TKDK üzerinden destek verilecektir. Viranşehir İçme Suyu’nun ihalesine yakında çıkılacaktır. TİGEM arazisi üzerinde Ceylanpınar Organize Sanayi Bölgesi kurulumu için kısa bir süre içince çalışmalar başlayacaktır.

  TİGEM’den işten çıkarılanlar içinde suça bulaşmamış olanlar işlerine iade edilecek, yeni istihdam alanları yaratılarak ilk etapta 200 kişi işe alınacaktır. Desteklerinden ötürü Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum dedi..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı zaza
Urfalı zaza - 3 ay Önce

Sen de oğlunu işe koymadın inşAllah. Ama seninki sağlıkçı olur. Bir milletvekilinin oğlunu torpille işe koyması... Acınacak bir durum. Mesai alınmıştır umarım.

hakan as
hakan as - 3 ay Önce

bu şahsı tanıyan varmı :)

SIRADAKİ HABER