Vekil Özşavlı Çiftçiler İçin Harekete Geçti

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Fark Ödemesi Desteklemelerinin geri iadesi ile konusunda gerçek üretici çiftçilerin mağduriyet yaşamaması için Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulundu.

Vekil Özşavlı Çiftçiler İçin Harekete Geçti

Tarım ve Orman Bakanı Mustafa Aksu’yu ziyaret eden Vekil Özşavlı Şanlıurfa çiftçisinin mağdur edilmemesi için İl ve İlçelerde Tahkim Komisyonlara yetki verilmesi talebinde bulundu. Gerçek üreticilerin belirlenmesi için Tahkim Komisyonlarının çalışma yürütmesi gerektiğini vurgulayan Özşavlı yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: ” Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından geçmiş yıllara ait sahte ve gerçek mal alım-satımana dayanmayan müstahsil makbuzları ile destekleme ödemesi alan üreticilerden alınan desteklerin iade edilmesi için gerekli çalışmaların yapılması istenmişti. Yapılan çalışmalarda gerçek üretici olan çiftçilerimizin mağdur olmasının önüne geçmek amacı ile  İl  ve  İlçe  Tahkim  Komisyonlarına gerçek üreticilerin belirlenmesi yetkisini verilmesini Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa Aksu Bey’den talep ettik.

İl  ve  İlçe  Tahkim  Komisyonlarının yetkilendirilmesi ile üretici çiftçilerimizin mağduriyetinin önüne geçmiş olacağız. Girişimlerimiz sonucunda Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından   İl  ve  İlçe  Tahkim  Komisyonlarının yetkilendirilmesi  amacı ile İl Müdürlüğü’ne yazı gönderilecektir. Çiftçilerimizin her zaman yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER