Vekil Özcan’dan Kandil Kutlaması

 TBMM İdare Amiri AK Parti Şanlıurfa Milletvekili  Dr. Halil Özcan Mevlid Kandili dolasıyla bir mesaj yayımladı.

Vekil Özcan’dan Kandil Kutlaması

TBMM İdare Amiri AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan tüm İslam Aleminin Mevlid Kandilini kutlayarak; İnsanlığın yolunu aydınlatarak rehber olan, yaratılmışların en şereflisi ve kâinatın efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in, dünyaya teşrifinin yıldönümüne bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

İnsanlık; varlığı, sünnet-i seniyyesi ve örnek yaşantısıyla bugün daha fazla Peygamber Efendimizi aramaktadır. O’nun getirdiği kutlu mesaj, ümmetiyle birlikte tüm insanlığı da içine almaktadır.

O’nun bize öğrettiği şefkat, vicdan, sabır ve hoşgörü gibi ulvi değerler, içimizde sönmeye yüz tutmuş insanlık kandilini yeniden yakan ve bizi insanlık erdemine çağıran duygu, düşünce ve davranışlar bütünüdür.

O’nun ümmeti olmakla her zaman övünen bizler,  insanlık için en yüce rehber kabul ettiğimiz gönüller sultanı Peygamber Efendimizin sünnetini ne kadar uyguladığımızı bu kutlu zaman dilimi vesilesiyle bir kez daha gözden geçirmeliyiz.

Unutmamalıyız ki, nübüvvetin hayat dağıtan nuru kıyamete kadar sürecektir. Efendimizin sünneti seniyyesi, cahiliye karanlığındaki bir topluma hayat vermişse, bugünün insanlarını da selamete ulaştıracak kudrettedir. Yeter ki bizler, ona hak ettiği kıymeti verelim ve baş tacı edebilelim.

Bu vesileyle; Rasûl-i Ekrem Efendimize (S.A.V.), ashâbına ve ehl-i beytine salat–ü selam ediyor, mübarek Mevlid Kandilimizin vatanımız, milletimiz, gönül coğrafyamız ve tüm insanlık ve Urfalı kardeşlerimiz için rahmet, bereket ve selamete vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

      

  

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 10:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
kandilde vicdana gelelim
kandilde vicdana gelelim - 4 gün Önce

millet aç perişan ekonomi çökmüş iş yok aş yok tuuzu kurular insafa gelin halkı vatandaşı görün kafanızı kuma gömmeyinn

Urfalı
Urfalı - 4 gün Önce

Belediye personellerinin maaslarini duzelttin

SIRADAKİ HABER