Vekil Özcan’dan Harranlı Çiftçiler Hakkında Flaş Açıklama

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, pamuk üreticilerinin yaşadıkları mağduriyetle ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Vekil Özcan’dan Harranlı Çiftçiler Hakkında Flaş Açıklama

Türkiye'nin önemli pamuk üretim merkezleri arasında yer alan Harran'da çiftçiler, pamuğun hasadına kısa süre kala taban fiyatını açıklanmadığını öne sürerek Şanlıurfa-Akçakale karayolunu ulaşıma kapatmıştı. Ak parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan eylem yapan çiftçiler hakkında açıklamada bulundu.

Özcan, yaşanan sorunun takipçisi olacağını dile getirerek, şunları kaydetti:

''Pazartesinden bu yana (Harran çatında yol kapatmadan önce) Ziraat oda başkanlarıyla irtibattaydık. Gıda, Tarım ve Hayvancılık ile Gümrük ve Ticaret bakanlarımız Ankara dışındaydı. İlk fırsatta görüşüp pamuk üreticilerimizin fiyat konusunda mağdur edilmemesi için girişimlerimiz devam edecektir. 1 aydır çiftçilerimizle iç içeydik. Onların sorunlarını iyi bilenlerdeniz. Gümrük ve Ticaret bakanlığımızdan pamuk ithalatında bir kaç aylık kota konmasını ve Çukobirliğin desteklenmesini talep edeceğiz. Tarım Bakanlığımızdan da Tarım ilaçlamalarının azaltılması için çalışmaların yürütülmesini, denetlenmesi çiftçilerimizin girdileriyle fiyatların orantılı olmasını talep edeceğiz . Çiftçilerimizin fırsatçıların eline düşmemesi için çiftçilerimizin yanında olacağız. Bir çok ziyaret gerçekleştirdik her ziyaretimizde çiftçilerimiz sorunlarını dile getirdi. Bizde takipçisi olacağımızı söyledik. Gelir gelmezde girişimlerimiz oldu. Çiftçilerimizin sorunu bizim sorunumuzdur. Her zamanki gibi Popülist söylem ve davranışlardan uzak bir şekilde gerçekçi çözüm odaklı çalışmalarımız sürecektir. Çiftçilerimize saygıyla duyurulur.'' Paylaşımında bulundu.

HABER:İBRAHİM ÇAKMAK

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 05:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER