Vekil Aydınlık’tan Sert Açıklama

Harran ilçesinde pamuk üretimiyle ilgili yaşadıkları teknik ve mali sorunların çözülmesi talebiyle, Şanlıurfa-Akçakale karayolu üzerinde yol kapatma yöntemiyle eylem yapan çiftçiler için Vekil Aydınlık açıklamada bulundu.

Vekil Aydınlık’tan Sert Açıklama

Türkiye'nin önemli pamuk üretim merkezleri arasında yer alan Harran'da çiftçiler, pamuğun hasadına kısa süre kala taban fiyatını açıklanmadığını öne sürerek Şanlıurfa-Akçakale karayolunu ulaşıma kapatmıştı. CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık eylem yapan çiftçiler hakkında açıklamada bulundu.

Bölgede mağduriyetleri dile getiren Şanlıurfa CHP Milletvekili Aziz Aydınlık’tan mağdur çiftçilerle ilgili açıklama şu ifadeleri kullandı;

Çiftçilerimizin zaten her günü isyan oldu:Elektrik sıkıntısı bitmez, desteklemeler ya eksik yatar ya kesintiye uğrar, büyük firmaların borçları yapılandırılır; ama çiftçinin traktörüne, tarlasına haciz konulur, maliyetleri %100-150 artar; ama malını zararla satar.

Uçak sahipleri, yat kat sahipleri ötv’siz akaryakıt alır, çiftçimiz 5-6₺ ‘ye alır.Pamuk fiyatları yerlerde, sulama ücretleri göklerde!

Akçakale-Harran ovası size %80-90 oy verdi; ama sizin çiftçimize, köylümüze reva gördüğünüz bu. Yazıklar olsun! Açıklamasında bulundu.

HABER:İBRAHİM ÇAKMAK

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Harun BIÇKI
Mehmet Harun BIÇKI - 4 hafta Önce

Devlet Mazot desteklemesi veriyor diğer desteklemelerini veriyor daha ne yapsın sayın vekil sizde mevcut belediyelerinizde işçi çıkartıp hdp ve kendi adamlarınızı alıyorsunuz işe sizin yaptığınız revamı bu millete

Erdal kara
Erdal kara - 3 hafta Önce

Aşırı sert konuşmuş:)))

genc_beyin
genc_beyin - 4 hafta Önce

Tbmm de 600 mv mi vardi kac tanesi urfa mebusu?

SIRADAKİ HABER