Vekil Aydınlık’tan Çevik Kuvvet Kavşağıyla İlgili Sert Açıklama

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Çevik kuvvet köprülü kavşağını Meclise taşıdı.

Vekil Aydınlık’tan Çevik Kuvvet Kavşağıyla İlgili Sert Açıklama

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık yıllardır en fazla tartışma konusu olan ve  yapımı tamamlanamayan Çevik kuvvet köprülü kavşakla ilgili açıklama yaptı. Çevik  Kuvvet kavşağıyla ilgili kamuoyuna  bilgi paylaşan Vekil Aydınlık  çalışmalarla ilgili sert açıklamada bulundu.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı; "182 kişi çalışıyor diyorsunuz, gidip hem biz hem de vatandaşlarımız kontrol ediyor, bakıyoruz ki 182 kişi falan yok. Çalışan işçi ve iş makina sayısı çok çok az. O nedenle vatandaşa yalan söylemeyin, vatandaşı kandırmayın. Bu konuda daha fazla yalan ve yanlış beyanlar vererek halkın gözünde küçülmeyin!" dedi.

Milletvekili Aziz Aydınlık söz konusu proje ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından cevaplandırılması üzerine Meclise şu soruları sordu:

1)  Tarih olarak 2019 yılının 9. Ayında teslim edilmesi gereken bahse konu kavşak inşaatının  “kamu tasarrufu” nedeniyle durdurulduğuna dair iddialar doğru mudur?

2)  Bu nedenle teslim tarihi 2020 yılının 9. Ayına ertelenmiş midir?

3)  Bugüne kadar inşaatın yüzde kaçı tamamlanmıştır? Kavşağın kesin teslim tarihi nedir?

4)  81.000.000 TL’lik bu iş için 2018 yılında ödenmesi gereken miktarın 60.000.000 TL olduğu; ancak 2018 yılında 12.500.000 TL ödendiği doğru mudur?

5)  Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkili olmasına rağmen bahse konu kavşak inşaatı kendilerine sorulduğunda “açıklama yapmaya yetkili değiliz” demektedir. Sizin konuyla alakalı açıklamalarınız nedir?

Çevik Kuvvet Köprülü Kavşak ile ilgili Bakanlıktan gelen cevap şöyle:

Bahse konu Karaköprü Köprülü Kavşağı "kamu tasarrufu" nedeniyle durdurulmamış olup kavşağın sene başı bütçesi 16.500.000 TL'dir. Bugüne kadar ödenen ek bütçelerle toplamda 26.074.000 TL harcanmıştır ve kavşağın %30'u tamamlanmıştır.

Kavşağın yapımı 2019 yılı içerinde bitirilmesi hedeflenmektedir.

Bakanlığın cevabını yorumlayan Milletvekili Aydınlık, "Şimdi ben soruyorum: Sayın Bakan, Sayın İktidar yetkilileri biz hanginize inanalım? 182 kişi çalışıyor dediğiniz kavşakta gördüklerimize mi yoksa sözlerinize mi? Yüzde 30'u bitti dediğiniz kavşağı siz nasıl 2019 yılı içerisinde bitirilmeyi planlıyorsunuz? 2019 yılının yarısı bitmiş daha geriye yüzde 70'lik kısım duruyor. Daha fazla mağduriyetin yaşanmaması için lütfen en acil haliyle bu kavşağı bitirin!"

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 20:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 4 gün Önce

Oy verdiğimiz Ak partinin vekilleri ne yapıyor acaba iki kelime konuşun ekranlarda sizi görelim 5 senede bir iki hafta halkın içinde dolaşıyor ondan sonra 5 yıl boyunca yan gel yat aldığınız maaşı hak edin sizi oraya oturmanız için gondermedik sorunlarımızı çözün diye sizi vekil seçtik Ha bu arada bende koyu bir Ak partiliyim hemde menfaat beklemeden saygılar.

BUYRUN İSLAM ÜLKELERİ
BUYRUN İSLAM ÜLKELERİ - 4 gün Önce

BİRİ YAN GELİR YATAR AYDA ONLARCA MİLYAR ALIR.BİRİLERİDE BUGÜN İŞ BULABİLİRMİYİM,İŞ NERDE VAR ,YADA HAKSIZLIĞA UĞRAMIŞ MAAŞIYLA GEÇİNMEYE ÇALIŞIR...DÜNYA BÖYLE İŞTE ARKADAŞLAR Kİ MÜSLÜMAN ÜLKELERİNDE YAŞANIYOR HEP BUNLAR,SONRADA WAY AMERİKA VAY İSRAİL BİLMEM KİM BİZE ZULMEDİYOR MÜSLÜMANLARA ZULMEDİYOR DİYORUZ LA KIYAMET ALAMETLERİ HEP MÜSLÜMAN ÜLKELERİNDE YAŞANIYOR HABERİMİZ YOK ...

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 4 gün Önce

Bir ülkede, bir şehirde ciddi bir muhalefet ve şehire sahip çıkan birilerinin olması lazım. Bizim halkımız kendi arasında hükümet yıkar, hükümet kurar. Ama vekil belediye başkanı görünce iki büklüm hal hatır sorar. Urfalı hesap sor eleştir, yakalarına yapışın yeter bu sahipsizlik.

SIRADAKİ HABER