Vekil Aydınlık Bu Seferde Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi İçin Harekete Geçti

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa'daki uzman hekim eksikliği ve Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesiyle alakalı yazılı soru önergesini Sağlık Bakanlığına gönderdi.

Vekil Aydınlık Bu Seferde Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi İçin Harekete Geçti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık Şanlıurfa’nın bitemeyen doktor sorunun biran önce çözüme kavuşması için Sağlık Bakanı Fahrettin Altuna Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaşanan doktor sıkıntısı için soru önergesi gönderdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, yapmış olduğu yazılı açıklamada şunları ifade etti:

‘’Şanlıurfalıyız, Şanlıurfa Milletvekili'yiz, Şanlıurfa'ya karşı sorumluluklarımız var’’

Vatandaşlarımızın Şanlıurfa'da sağlık hizmetlerini kaliteli ve yeterli alabilmesi için mücadelemiz devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda 170 uzman doktor açığının tarafımızca gündeme taşınmasının ardından yaşanan gelişmeler bizleri mutlu ediyor. Hatırlayacak olursak geçtiğimiz haftalarda 35 uzman doktorumuz göreve başlamıştı. Bu nedenle Sayın Bakanın ve İl Sağlık Müdürümüzün göstermiş olduğu ilgi bizleri memnun ediyor; ancak sorunlar ve eksiklikler bitmiş değil. Her bir sorunun, eksikliğin tespiti ve çözümü için yorulmadan mücadelemiz devam edecek.

Bakınız şimdi de Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki eksiklikler için Sağlık Bakanımıza soru önergemizi gönderdik.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde maalesef ki Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, İç Hastalıkları, Pediatrik Gastro Entrolog, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi, Tıbbi Patoloji, Nükleer Tıp, Deri ve Zührevi Hastalıkları alanında uzman doktor eksikliği var. Bununla birlikte Girişimsel Radyoloji Ünitesi, Radyoterapi Ünitesi eksiliği, Radyasyon Onkoloğu eksikliği, genel olarak hemşire sayısında yaşanan eksiklikler var.

Bu problemlerinde ortadan kaldırılması, vatandaşlarımızın doktor eksikliği nedeniyle Gaziantep, Malatya, vb. çevre illere gitmek zorunda kalmasının önüne geçmek amacıyla bu konununda yakından takipçisi olacağız. Çünkü Şanlıurfa'lıyız, Şanlıurfa Milletvekiliyiz, Şanlıurfa'ya karşı sorumluluklarımız var! ifadelerini kullandı.

HABER:İBRAHİM ÇAKMAK

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 20:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞANLIURFANIN KANAYAN YARASI SAĞLIK ALTYAPISI YETERSİZLİĞİ
ŞANLIURFANIN KANAYAN YARASI SAĞLIK ALTYAPISI YETERSİZLİĞİ - 3 hafta Önce

YILLARDIR GÖZÜMÜZÜN İÇİNE BAKA BAKA ŞEHİR HASTANESİ YALANI SÖYLÜYORLAR SAYIN VEKİLİM ORTADA NE HASTANE NE DOKTOR VAR , NE DOKTOR NE EĞİTİM NE SAĞLIK YÖNÜNDEN URFAYA İKTİDARIN BAKIŞ AÇISI YILLARDIR DEĞİŞMEDİ ÖZEL TEŞVİKLE BAŞKA İLLERDE OLAN BÜYÜK ÖZEL HASTANELER BİLE GETİRİLEMEDİ ÖN AYAK OLUNUP BİR NEBZE OLSA BELKİ ÖZEL BÜYÜK İSİMLİ HASTANELER URFANIN SAĞLIK AÇIĞINI KAPATABİLİRDİ AMA HİÇ BİR YÖNDEN SİZDEN BAŞKA URFANIN SAĞLIK KONUSUNU GÜNDEME GETİREN DERTLENEN YOK SAYIN VEKİLİM BU HASSASİYETİNİZDEN DOLAYI SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM DEVLET YAPAMIYORSA URFANIN SİYASİLERİ BÜYÜK ÖZEL HASTANELERİ URFAYA TEŞVİK YATIRIM İÇİN ZORLAMALARI GEREKİR YOKSA URFANIN YILLARDIR KANAYAN YARASI KANGRENİ OLAN BU SAĞLIK KONUSUNDA İLERLEME KATETMESİ MÜMKÜN DEĞİL ..

EROL
EROL - 3 hafta Önce

BU ZİHNİYETE BU KADAR YALAN DOLANA RAĞMEN BÖYLE OY VEREN Bİ TOPLUMA BU HASTANE ÇOOOOK BİLE..

EROL
EROL - 3 hafta Önce

ÇÖZÜMÜ CHP DEN BEKLEMEK DE AYRI Bİ GARABET...

SIRADAKİ HABER