Vekil Açanal'dan Yıldız Futbolcu Mesut'a Tebrik Mesajı

Mesut Özil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çektirmesi sonrasında gördüğü tepkiler nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıklayarak Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal ise sosyal medya hesabında tebrik mesajını yayımladı.

Vekil Açanal'dan Yıldız Futbolcu Mesut'a Tebrik Mesajı

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu Mesut ise, şu ifadeleri kullandı:

 "Alman Futbol Federasyonu ve diğer birçok kişinin bana olan davranışı nedeniyle artık Almanya Milli Takımı formasını giymek istemiyorum. Bu kararı vermek benim için çok zor oldu. Çünkü takım arkadaşlarım için, teknik ekip için, Alman halkı için her zaman her şeyimi verdim. Ama Alman Futbol Federasyonu'ndaki üst düzey yetkililerinin bana karşı tutumları, benim Türk kökenime saygı duymamaları ve beni bir politik propagandaya dönüştürmeleri, artık yeter dedirtti."

"ONLARIN GÖZÜNDE HALA GÖÇMENİM!"

"Almanya'ya vergi ödememe, Alman okullarına bağışlarda bulunmama ve Almanya'yla Dünya Kupası'nı kazanmama rağmen, hâlâ topluma kabul edilmedim çünkü onların gözünde hala göçmenim. Kazandığımızda 'Alman', kaybettiğimizde 'göçmen' oluyorum. Podolski ve Klose, hiçbir zaman Polonyalı-Alman olarak görülmedi, ben neden Türk-Alman olarak görüldüm? Türk ve Müslüman olduğum için mi? Türklüğüm'e saygı göstermemeleri artık bardağı taşıran son damla oldu."

Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Z.Gülender Açanal Sosyal Medya hesabından şu mesajı yayımladı;

Almanya milli takımını bırakarak Avrupa'da gittikçe büyüyen Türk düşmanlığı ve ırkçılığa karşı dik, onurlu ve milli bir duruş gösteren sporcumuz Mesut Özil'i tebrik ediyorum.dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER