Vatandaşlar Muhalefet Partilerini Bekliyor

Şanlıurfa’da vatandaşlar belediye başkan adayları için muhalefet partilerini bekliyor. CHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve MHP henüz adaylarını belirlemedi.

Vatandaşlar Muhalefet Partilerini Bekliyor

Yerel seçim heyecan yoğunluğu partilileri, aday adaylarını sararken vatandaşlarda her partinin adayının açıklamasını bekliyor. Özellikle Şanlıurfa’da muhalefet partilerin ne yol çizeceği ise tamamen merak konusu olmuş durumda. AK Parti’de aday adaylığı süreci bitmiş olup birkaç gün içinde il ve ilçe adaylarını açıklaması beklenirken, diğer partilerin işi bu kadar ağırdan alması ve herhangi bir gelişmenin olmaması tepkilere de neden oluyor.

Özellikle yerel seçimlerde Şanlıurfa’da AK Parti’ye karşı olarak HDP, CHP ve İYİ Parti’nin ittifak yapıp çatı adayı çıkarıp çıkarmayacağı akıllarda kalan soru işaretlerinden bir tanesidir. Bütün partililer için en büyük hamle niteliği taşıyan yerel seçimlerde vatandaşın muhalefet partilerin adaylarının kriterlerinde beklentileri oldukça yüksek.

Saadet Partisi ve HDP’de aday adaylığı müracaatları belirlenirken, ana muhalefet partisi olan CHP ise kentte böylesi bir süreçte adeta kaybolmuş durumda. Ses sedanın çıkmadığı herhangi bir bilginin paylaşılmadığı CHP’nin bu kadar sönük kalması ise kafalarda soru işaretleri bırakıyor.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baran
Baran - 12 ay Önce

Bence muhalefet partilerine bakalım akp belediyeleri vurguna döndü denetleyince yok Hod chp mhp iyi parti millet değişim.istiyr

ali
ali - 12 ay Önce

hdp iyi bir aday çıkarırsa oyumu hdp ye verecem, bunun dışındaki partilere oy vermem, heleki akp veya mhp ye asla ve asla, umarım hdp urfalı bir aday veya celal doğan gibi bir ismi aday eder, millet vekilligi seçiminde hdp nin ihraç adayları zati bir faciaydı,

SIRADAKİ HABER