Vatandaşın Sesini Duyan Yokmu!

60° Şanlıurfa sıcağına elektrik ve su problemi de eklenince vatandaşlar sorunu çözmek için sokağa çıktı. Dedaş’a tepki göstermek isteyen birçok vatandaş kentin belirli yerlerinde seslerini duyurmaya çalıştı.

Vatandaşın Sesini Duyan Yokmu!

Henüz geçtiğimiz haftalar da bir grup vatandaş tarafından Ahmet Yesevi Mahallesinde Dedaş’a tepki göstermek için bir araya gelen insanları haberlerimizde belirttik. Dedaş için vatandaşlar gün geçtikçe tepkilerini daha bir arttırarak seslerini duyurmaya çalışmakta. Karaköprü, Eyyübiye, Haliliye ilçelerinde sürekli giden elektrik vatandaşı maddi zarara uğratmakta. Maddi zararında ötesine gidilecek olursa birçok vatandaş sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmakta. Şanlıurfalı birçok vatandaşın evlerinde bulunan elektronik eşyalara zarar gelmesiyle durum ilginç bir hal almaya başladı. Şanlıurfa’da yaşanılan elektrik problemi için hangi siyasi yetkililer müdahalede bulundu? Vatandaşların tek ortak çağrısı “ SESİMİZİ DUYUN” Şanlıurfa’nın aşırı sıcakları hem psikolojik olarak hem de sağlık açısından vatandaşları etkilemekte. Klima kullanımının da etkili olduğu düşünülen kesikler vatandaşın kanayan yarası olmuş durumda. URFANATİK.COM WhatsApp ihbar hattı üzerinden son birkaç gün içinde yirmiden fazla Dedaş şikayeti iletildi. Şikayetlerin çoğu uzun zamandır elektrik verilmeyen mahalleler olduğu belirtildi. Bazı şikayetlerde ise Şuski’ye tepki gösterildi. Şuski ise yaptığı açıklamada sorunun kendilerinde olmadığını savundu. Peki vatandaşın mağduriyetliği nasıl giderilecek, çözüm sağlanacak mı? Vatandaşlar en doğal hakkı olan elektrik kullanımını eylem yapmadan kullanabilecek mi?

İhbar hattımıza sesli ve yazılı olarak ulaşan vatandaşların ortak tepkisi Dedaş’a, bazı mesajların içerikleri;

“Ömer Faruk D.”

Bu halk size nasıl güvenecek, ilçe belediye başkanları istedikleri zaman bir muhatap bulabiliyorken biz neden bu sorun karşısında bir yetkili bulamıyoruz. Sorun nerede? Elektrikler neden kesiliyor, Şırnak, Batman, Hakkari, Cizre gibi yerler de bile elektrik kesintisi bu denli olmazken Şanlıurfa gibi bir yerde neden elektrik kesintisi hat safhaya ulaşmış. Biz ne zaman karşımızda bir muhatap bulabileceğiz, yetmedi mi vatandaşı yeterince ezdiğiniz.

“Sıla G.”

Bugün Eyyübiye, yarın Haliliye ve ertesi gün Karaköprü vatandaşın hak ettiği değer bumu? Oy zamanı kapımızı çalan yetkililer bugün neredeler. Dedaş kimin? Karşımızda bir yetkili görebilsek kadın başıma karşısına çıkıp çocuklarımın durumunu anlatabilirdim. Ertuğrul Gazi Mahallesinde saatlerce giden elektrik vatandaşları ne duruma getirdi bilginiz varmı. Sizde tarafsınız neden vatandaşın sesi olmuyorsunuz? Milletvekillerinin haberlerine her gün yer veriyorsunuz ama vatandaşa gelince neden sesiniz çıkmıyor. Dedaş’ın yaptığı yetmez mi, sesimizi kime duyuracağız, Milletin Vekili olduğu belirtilen isimler nerede?

“Ahmet Y.”

Dedaş’a gerçekten teşekkür etmek gerekiyor. Memlekette, Milletvekillerinin, Belediye Başkanlarının, Kurum Amirlerinin, STK’ların hiçbir işe yaramadığını bize ispatladığı için kocaman bir alkış.

İletilen şikayetlerin satır başları yukarıda yazıldığı gibi, bazı mesajların içeriğinde yer alan küfür ve hakaretler sebebi ile haber içeriğine yansıtılmamıştır. Peki vatandaşın problemine çözüm sağlanacak mı? Dedaş’ın bu konuda en azından basın açıklaması yapması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir
kadir - 2 yıl Önce

memlekette herşey güzel gidiyor. önce hastaneleri kapattılar, sonra sosyal donatı alanlarını sattılar. simdide elektriği kestiler. sorarsan su kayı yaptık diyorler

He
He - 2 yıl Önce

Duyuruyorum he Söle

MEHMET TAHSİN KAYA
MEHMET TAHSİN KAYA - 2 yıl Önce

ALLAH BELALARINI VERSİN.

SIRADAKİ HABER