Vatandaşın Durağı Şemsiyesi Oldu

Şanlıurfa’nın en yoğun halk otobüs güzergahı olan 63 Balıklıgöl hattında Ulu Cami karşısında otobüs bekleme yerinde durak olmayınca vatandaşlar ıslanmamak için şemsiyelerini durak olarak kullandılar. 

Vatandaşın Durağı Şemsiyesi Oldu

Trambüs projesi kapsamında Şanlıurfa 63 güzergâhında bazı duraklar kaldırıldı. Ama birden gelen yağışlarla bu tadilatta olan yerlerde bekleyen vatandaşlar su içinde kaldı. Özellikle yoğunluğun en fazla olduğu durak olan ve fakir fukaranın yemek aldığı yer olan Aş evinin hemen dibinde bulunan bekleme yerinde durak olmayınca vatandaşlar yağmur altında otobüs beklediler. Şemsiyesi olan vatandaşlar şemsiyesini durak olarak kullanırken şemsiyesi olmayan vatandaşlar ise yağmurda ıslanmaya mahkum oldu. Yağmurun altında otobüs bekleme yerinde durak olmayınca yağmur altında otobüs bekleyen vatandaşlar ise durumdan isyan etti. Böylesi görüntülerin büyükşehre yakışmadığını söyleyip durumdan şikayet ettiler.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Orası gibi başka yerde de durak yok maalesef. Halk yazın güneşten kışın yağmurdan korunamuyor. Oraya bir gösterge koymakla orası durak olunmuyor. Buna da yetkililer dikkat etmeli.

Dr Ahmet Hatipoğlu
Dr Ahmet Hatipoğlu - 1 yıl Önce

2 yıl kadar önce idi. Cumhuriyet Caddesi'nde çöp konteyniri yanında, sadece bir tabeladan ibaret olan otobüs durağının resmini çekip Büyükşehir Belediyesi WhattsApp hattına gönderdim.Bir kaç gün sonra belediyen arayan bir bayan imkanlar ölçüsünde ilgilenileceğini belirtti. Tepem attı. Belediye daha ne işe yarıyordu? Urfalı kışın yağmurda, yazın güneşin altında ve çöp konteyniri yanında beklemeyi hak ediyor mu?

SIRADAKİ HABER