Vatandaşa Zor Anlar Yaşatıyorlar

Şanlıurfa’da son zamanlarda sayısı artan dilenciler Cuma namazı çıkışında halkın iyi niyetini suiistimal ederek dilenmeye devam ediyor.

Vatandaşa Zor Anlar Yaşatıyorlar

Şanlıurfa’da dilenci sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Özellikle, Cuma günleri Cuma namazı çıkışında her caminin önünde çoluk çocuklu dilenciler duygu sömürüsü yaparak dilenmeye devam ediyor. Bu şekilde dilenerek, cami çıkışı vatandaşlara zor anlar yaşatıyorlar. Para vermek istemeyen vatandaşlara yapışıp kalan dilenciler vatandaşı bezdirmiş durumda.

Cami çıkışı vatandaşlara zor anlar yaşatan dilencilere halk tepki göstermeye devam ediyor. Vatandaşlar, bu zor anlarda zabıta ekiplerinin bu dilencileri toplamasını istedi. Cuma namazı çıkışı halkın çıkışına ön ayak olmaması için ekiplerin namazın hemen çıkışında bu dilencileri toplaması lazım diyen vatandaşlar “ Bu dilenciler duygu sömürüsü yaparak bizlerden para almaya çalışıyorlar. Cami çıkışı insanlar iman sahip olur düşüncesi ile bizi sömürmeye çalışıyorlar bunlara bir dur demek lazım. Ekipler bunlara bir çare bulsun” diye açıklamada bulundular.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 2 yıl Önce

Urfa merkez ve ilçelerinde yaşayan savaş mağduru yetimlere kadınlara yardımcı olan sivil toplum kuruluşlarımiza tesekkurler

misafir
misafir - 2 yıl Önce

Peygamber efendimiz komşusu aç iken tok yatan bizden değildir demiştir

ahmet bozkurt
ahmet bozkurt - 2 yıl Önce

hepsi suriyeli dilencilerin namazı nasıl kılacağımızı şaşırıyoruz

156
156 - 2 yıl Önce

Birde çocuğuna süt veriyor camiden çıkan sevap alayım derken günaha giriyor bunların yüzünden

SIRADAKİ HABER