Vali Ve Belediye Başkanlarının İsmini Kullandılar

Ankara, İzmir, Mersin ve Antalya’da vali ve belediye başkanının adına aradıklarını söyleyerek, LÖSEV ve dernekler adına yardım topladığı iddia edilen 4 şüpheli gözaltına alındı.

Vali Ve Belediye Başkanlarının İsmini Kullandılar

Geçtiğimiz günlerde benzer bir dolandırıcılık olayı ile ilgili Şanlıurfa Valiliği de açıklama yapmıştı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yardım adı altında mağdur edilen kişilerin şikayeti üzerine harekete geçti. 

Yapılan çalışmalarda, şüphelilerin kullandığı telefonları dinlemeye alan polisler, şüphelilerin İstanbul’da faaliyet gösterdiklerini ve ülke genelindeki, işyeri ve şirket sahiplerini arayıp çete halinde nitelikli dolandırıcılık yaptıkları belirlendi.

LÖSEV ADINA YARDIM DOLANDIRICILIĞI

Ağırlıklı olarak Ankara, Mersin, İzmir’de dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen M.T, M.Y., M.S., M,Ş.E., İstanbul’da yapılan operasyonla yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifade işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde  Şanlıurfa Valiliğinden de benzer bir dolandırıcılık uyarısı yapılmıştı. 

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANLARININ İSMİNİ KULLANDILAR

Şanlıurfa Valiliği: Valiliğimizin ve Şanlıurfa Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığımızın adı kullanılarak muhtaç kimselere yardım yapılabilmesi için sahte yardım hesapları açıldığı bilgilerine bazı sosyal medya hesaplarında ulaşılmıştır.

Vatandaşlarımızın söz konusu sahte kampanya ve benzeri dolandırıcılık girişimlerine itibar etmemeleri; şüphelendikleri durumları kaymakamlıklar, savcılık ve güvenlik güçlerine bildirmeleri önem arz etmektedir. denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER