Vali Tuna'nın Kandil Mesajı

Kandiller insanların kalplerini birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularını artıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir.

Vali Tuna'nın Kandil Mesajı

Yüce Allah’ın rahmet deryalarının coştuğu, af ve mağfiretinin sağanak sağanak yağdığı, feyiz ve bereketin zirveye çıktığı mübarek üç aylar mevsimine girmiş bulunuyoruz. Üç aylar; dinî duygu ve heyecanın yoğun bir şekilde yaşandığı manevi bir mevsimdir. Bu vesileyle rahmeti, bereketi ve fazileti içerisinde barındıran üç ayların müjdecisi Mübarek Regaip Kandiline erişmenin huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Bu gecede; doğruluk ve dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın, en üstün değerler olduğunu hissederek ahlakımızı ve irademizi yenileriz. Bu mübarek geceleri fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri ve kırgınlıkları, şahsi menfaat hesaplarını bir tarafa bırakıp sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Regaib Kandili ve Üç Aylar’ın tüm Şanlıurfalı vatandaşlarımıza, ülkemize, İslam âlemine ve dünyaya huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, aramızdaki muhabbetimizi, kardeşliğimizi, birlik–beraberliğimizi ve dirliğimizi güçlendirmesini temenni ediyor, saygılar sunuyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER