Vali Tuna: "En Büyük Gücümüz İnsanımızdır"

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; belirli aralıklarla gerçekleştirdiği kanaat önderleri toplantısında son olarak Harranlı kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Vali Tuna: "En Büyük Gücümüz İnsanımızdır"

Şanlıurfa Polisevinde gerçekleştirilen toplantıya Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ile birlikte; Harran kaymakamı Temel Ayca, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz ve Harranlı çok sayıda kanaat önderi katıldı.

Birlikte yenen öğle yemeğinde gerçekleşen toplantı öncesinde bir konuşma gerçekleştiren Vali Tuna; toplantıya katılma nezaketi gösteren kanaat önderlerine teşekkür etti. Konuşmasının devamında Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiği belirten Vali Tuna: “Bu coğrafyada ayakta kalabilmek için güçlü olmak gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu güce sahip ve potansiyeli de var. Sahip olduğu en büyük gücü de devletine ve milletine bağlı, gerektiğinde tüm dünyaya karşı duruşunu net bir şekilde ortaya koyan, değerleri için canını vermekten çekinmeyen insanımızdır. Şanlıurfa olarak çok hassas bir bölgedeyiz. Özellikle Suriye sınırımızın ötesinde meydana gelen hadiseler ve kapımıza gelen milyonlarca insan var. Şanlıurfa’da da bunların bir kısmını misafir ediyoruz. Bunların hepsi bugünümüzü de yarınımızı da etkileyecek gelişmelerdir. Bu yüzden hepimizin yaşadığı bir takım yerel sorunlar olabilir. Birbirimize karşı kırgınlıklarımız, küskünlüklerimiz olabilir. Bunların hiçbiri bizim ülke olarak gittiğimiz yolda duruşumuzu değiştiremez. Bu ülke için, milletin selameti için her türlü fedakârlığa hazır olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet büyüklerimizin gösterdiği hedef doğrultusunda yanlarında kalabilmek ve devletin bekası için bu topraklarda güçlü olmak ve çok çalışmak zorundayız. Bunun için de birlik ve beraberliğe, birbirimize destek olmaya ihtiyacımız var” dedi.

Genele bakıldığı zaman Türkiye’nin geldiği noktanın geçmiş dönemlerle kıyaslanamayacak kadar ileri düzeylerde olduğunu sözlerine ekleyen Vali Tuna; bundan sonra ise gelecek nesillere daha iyi bir gelecek bırakmak için çabalayacaklarını kaydetti. Her türlü sıkıntılarında devlet olarak Harranlıların yanında olacaklarını ifade ederek konuşmasına devam eden Vali Tuna; Harran’da vatandaşların devletin yanında durarak huzur ortamının korunmasına yardımcı olmalarından dolayı teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardındansa Harranlı kanaat önderlerinin talepleri alındı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 2 yıl Önce

Urfa buğday pazarı esnafı ve topçu meydanı esnafı tefecilik yapıyor lütfen sayın valim operasyon yapın

SIRADAKİ HABER