Vali Tuna'dan Miraç Kandili Mesajı

İçinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran Miraç Kandili’ni bir kez daha karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Miraç; Peygamberimizin Cenab-ı Allah’ın yüksek huzuruna kabulüdür ve O’nun şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükselişidir.

Vali Tuna'dan Miraç Kandili Mesajı

Bu gecede sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V.) vahyedilen, insanları mutluluğa götürecek prensipleri hatırlamak ve günlük yaşantımızda da hayata geçirmek lazımdır. Dinin direği olan namaz bize bir Miraç hediyesidir. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu gecede, bu kutlu yolculuğun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışarak bu gece vesilesiyle devletimizin bekası ve bütün insanlığın huzur ve mutluluğu için dua etmeliyiz. Bu gecede tüm kırgınlıklara son vermeli, çevremizde yardıma, sevgiye muhtaç, akraba ve komşularımıza, yetimlerimize, kimsesiz kalmış yaşlılarımıza sevgiyle kucak açarak gönüllerini hoş tutmalı, anne babamızı ve büyüklerimizi ziyaret edip ellerini öperek dualarını almalı, sevgi ve kardeşlik iklimini sağlayacak yaklaşım sergilemenin yollarını aramalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle müstesna gecelerimizden “Miraç Kandili” vesilesiyle tüm Şanlıurfalı Hemşehrilerimin kandillerini kutluyor, huzurlu ve mutlu günler diliyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER