Üvey Çocukları Tarafından Sokağa Atıldı! Yardım Bekliyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Gülabibey Mahallesinde yaşayan dört çocuklu bir anne eşi öldükten bir müddet sonra üvey çocukları tarafından evinden zorla çıkarıldığını iddia etti. En büyüğü 12, en küçüğü üç yaşında olan dört çocuklu annenin dramı göz yaşartıyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Gülabibey mahallesinde yaşayan dört çocuklu bir anne eşi öldükten bir müddet sonra üvey çocukları tarafından evinden zorla çıkarıldığı iddia etti. En büyüğü 12, en küçüğü üç yaşında olan dört çocuklu annenin dramı göz yaşartıyor.

Çevredekiler tarafından toprak çatılı yıkık bir eve geçici olarak yerleştirilen ailenin çocukları toprak çatısı dökülen eve çocuklar korkudan giremiyor. Yaşananların bir insanlık dramı olduğunu belirten Mahalle sakinleri ailenin başını sokacağı bir ev bulunması için yetkililerden yardım bekliyorlar.

İki yıl önce eşinin vefat ettiğini belirten Müyesser Korkmazoğlu, yaptığı açıklamada şunları kaydetti, üvey çocuklarım tarafından dört çocuğumla beraber sokağa atıldım. Küçük oğlum hasta nereye gideceğimi bilmiyorum, şu anda geçici olarak dökülmek üzere olan bir toprak çatılı eve yerelleştirildik, vatandaşlardan bize yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.

Okulların açılmasına bir hafta kala Korkmazoğlu kardeşler Esra 12, Aysun 10, Havva 8, çanta ve elbiseleri olmadığı için okula gidemeyecek. En küçük kardeş İbrahim Halil Korkmazoğlu(3) ise çok hasta. Evde bulunan eski buzdolabında bir lokma gıda bile yok. Buzdolabına mutfak gereçleri yerleştirilmiş.
Mahalle muhtarı İbrahim Çetin Bey, ailenin durumunu mahalle sakinleri tarafından kendisine iletildiğini belirterek şunları kaydetti” geldim ailenin durumu içler acısı, çok perişan bir haldeydiler, aileye yardımcı olmak amacıyla sizlere haber verdim evde gıda yok yaşanacak bir ortam yok aileye devletimizden hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyorum” dedi.

Okul çağında olan 3 çocuk olan evde çocukların çantaya'dan kırtasiye eşyalarına kadar her şeye ihtiyaçları var. Maddi manevi bir çok eksiği bulunan aile hayırseverlerden ve devletten yardım bekliyor.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 10:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
SUPHİ
SUPHİ - 2 hafta Önce

ALLAHIM BU YOKSUL GARİBAN İNSANLARA YARDIM EYLE ÇOCUKLARI GÖZÜ AÇ BIRAKMA ALLAHIM KEŞKE ELİMDE OLSAYDI YARDIM EDEBİLSEM YARDIM EDECEK KADAR GÜÇ VER BANA.ALLAHIM BU ÇOCUKLARA BAKINCA DAYANAMIYORUM.ALLAHIM SEN BÜYÜKSÜN SEN GÖRÜYOR BİLİYORSUN YARDIM EDECEK KULARINI DA EL UZAT ALLAHIM.AMİN.

SIRADAKİ HABER